Donanım 16 ŞUBAT 2016 / 16:21

Tayvan depremi TSMC'yi de vurdu

Geçtiğimiz hafta Tayvan'da meydana gelen deprem, teknoloji dünyasını da sekteye uğrattı.

Tayvan'da geçtiğimiz hafta meydana gelen depremin etkileri ortaya çıkmaya başladı. Depremden birçok önemli tesis de etkilenirken, bu tesisler arasında Apple için çip üreten TSMC de yer aldı. Depremin ardından yapılan açıklamalarda TSMC'nin çip üretimi gerçekleştirdiği fabrikalarda hasar meydana geldiği, fakat iki, üç gün içerisinde üretim kapasitesinin olağan seviyelere geri döneceği bilgisi verilmiş, üretim kaybının yüzde 1 ile sınırlı kalacağı açıklanmıştı.

TSMC'den son gelen haberler ise özellikle Apple'ı üzecek gibi görünüyor. Son haberlere göre TSMC yetklileri, depremin ardından yapılan açıklamaların aksine, hasarın beklenenden büyük olduğu ve yeni nesil iPhone üretiminde aksamalar gerçekleşebileceğini dile getirdi.Hali hazırda Apple'dan konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, Apple'ın yeni nesil iPhone üretiminde sorun yaşamak istemeyeceğini tahmin etmek çok da zor değil. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : apple tsmc çip
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun