Donanim 10 OCAK 2010 / 06:15

Tayland'da 3G hatta 2B barkod

TrueMove, 3G deneme servisi kapsamında 3GVision i-nigma barkod okuyucu çözümünü kullanıyor.

TrueMove, 3G deneme servisi kapsamında 3GVision i-nigma barkod okuyucu çözümünü kullanıyor.


Cep telefonları için barkod tarama teknolojisi sunan 3GVision'ın bir boyutlu ya da iki boyutlu i-nigma barkot okuma çözümü TrueMove, Tayland'daki 3G deneme servisleri dahilinde kullanılmaya başlandı. Servis i-nigma çözümünün dağıtıcısı Mediaseek işbirliğiyle başlatıldı.

Tayland'daki TrueMove müşterileri bu siteyi ziyaret ederek kameralı telefonlarına i-nigma okuyucuyu indirebilecek. 3GVision'ın i-nigma okuyucusu mobil bir barkod okuyucu uygulamasıyla işbirliği içinde çalışıyor. Bu uygulama telefon kamerasını barkod okuyucuya çeviriyor ve mobil internet üzerinde önceden tanımlanmış adreslere erişmelerini sağlıyor. Servis aynı zamanda Qr ve Data Matrix barkotlarını tarayarak web servisleri başlatabiliyor. Barkodlar gazeteler, işletme kartları, bilbordlar, ürün paketleri ve bilgisayar ekranlarına yerleştirilebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun