Donanim 01 ARALIK 2010 / 14:09

Tatil sezonu oyun sektörüne yaradı

Sony dünya çapında 4 milyondan fazla PlayStation Move kumandası satmış.

Sony dünya çapında 4 milyondan fazla PlayStation Move kumandası satmış.


Dün Microsoft’un açıkladığı 2,5 milyonluk Kinect satış rakamının ardından Sony'nin cevabı gecikmedi. Sony, dünya çapında 4,1 milyon adet PlayStation Move kumandası sattığını duyurdu.

17 Eylül’de ABD’de satışa çıkan Move’un bu satış rakamlarına göre o tarihten beri her gün yaklaşık 53 bin adet satması gerekiyor. Ancak bu rakamlar biraz kafa karıştırıcı. Zira 4,1 milyon Move kumandası sattığını iddia eden Sony, bu rakamı kişisel satış rakamlarından değil de muhtemelen perakendecilere gönderilen ürünlerin sayısından çıkarıyor. Kimi kaynaklar bu rakamları müthiş bir başarı olarak değerlendirirken, kimileri rakamları biraz abartılı buluyor.

Diğer yandan, bundan birkaç gün önce çıkan piyasadaki Move kıtlığının 2011'in Şubat ayına kadar süreceğine dair haberleri stokların eridiği şeklinde yorumlarsanız, bu rakam pek de yanıltıcı sayılmaz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun