Donanim 26 MAYIS 2009 / 06:03

Tanganızı nasıl alırdınız?

Türkiye’de kavramları birbirine karıştırmaya bayılıyoruz. SMS ile izinsiz pazarlama çalışmalarına alışmıştık ama pazarlanan ya ıslak bir tangaysa?

Türkiye’de kavramları birbirine karıştırmaya bayılıyoruz. SMS ile izinsiz pazarlama çalışmalarına alışmıştık ama pazarlanan ya ıslak bir tangaysa?

Evet, yazının spotunu yanlış okumadınız SMS ile Türkiye'de artık ıslak tangalı kızlar pazarlanıyor. Burada isim vermeyeceğim ama gelen SMS bir operatörün SMS merkezi numarasına çok benzer bir numaradan gönderilmiş. Numara taşıma çıktı ya ben de hiç üşenmedim tüm operatörleri aradım. Operatörlerimizin bu numarayla ilgisi de yok, bilgisi de. Sadece Turkcell bu gibi SMS'lere karşı şirket avukatlarının gerekli yasal süreci başlattığını bildirdi. Şimdi affınıza sığınarak bana gelen SMS'i aynen yazıyorum:


"+18!!! Cilgin bir Tanga Partisine Hazir misin? Bir Birinden Citir lolitalar Rengarek TANGALARINI Senin İcin Sergiliyorlar. Ustelik Bu TANGALAR ISLAK!!!HEMEN TIKLA!!! URL: http://wap...."


İşte size insana dehşete düşürecek bir pazarlama şekli. Aslında bunun "falanca markette lüferin kilosun 3,50 TL, Soğan 0,99 Krş." mesajlarından "teknik" olarak farkı yok. Peki, etik olarak?


İstesek de istemesek de bu SMS'leri alıyoruz. Hatta çalınan veya toplanan e-posta adreslerimiz gibi kötü niyetli kişilerin cep telefonu numaralarından oluşan veritabanlarını pazarlamaya çalıştıklarını da duyuyoruz.


İşin daha ilginci aynı mesajın haber merkezimizde görev yapan bir "kadın" arkadaşa da gönderilmiş olması. Hadi benim erkek olduğumdan yola çıkarak ıslak tangalı kızlardan hoşlanacağım savınız doğru diyelim, peki kadınların eğilimleri hakkında nasıl bu kadar iddialı olabiliyorsunuz a kuzum?


Kuru bir hafta geçirmeniz dileğiyle...


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun