Donanim 24 OCAK 2012 / 16:52

Tablette tatil bereketi

Son tatil döneminde, Amerika’daki tablet satışları patlama yaparak normal satış sayılarını neredeyse ikiye katladı. Pew’e göre, geçtiğimiz Aralık ayında yürütülen pazara araştırmasıyla Ocak ayında yapılan arasındaki fark, bu artışın nedeninin yeni yıl döneminde yapılan alışverişler olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu artışın zirvesinde Apple iPad yer alırken daha ucuz tabletleri olan Amazon Kindle Fire ve Noble Nook bu artışa neden olan diğer tablet markaları oldular. Pew’in bir diğer araştırmasına göre, kadın tablet sahiplerinin sayısı Kasım ayında sadece yüzde 6’yken, Ocak ayında yüzde 21’e fırladı. Aynı oran erkek kullanıcılarında ise 6’dan 16’ya yükseldi.

Analizciler, Apple’ın tatil sezonunda 13 milyon sattığını belirtirken, Amazon’un 4-5 milyon kadar tablet sattığını ekliyorlar. Buna ek olarak e-book reader artış oranı da yüzde 18’den yüzde 29’a çıkarak hiç de azımsanamayacak rakamlara ulaştı.

Apple, eğitim alanında iBooks 2 uygulamasıyla büyük kazanç sağladı. Global Equities Research raporuna göre, Apple 3 günde 350 bin ders kitabı indirme sayısına erişti. Firmanın, 2012 yılında da bu alanda genişlemeye devam edeceği ön görülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun