Donanim 02 OCAK 2012 / 15:20

Tablet pazarına Intel baskını bu yıl

Intel’in Clover Trail platformuna göz diktiler

ARM işlemcilerle geçtiğimiz yıl aradığı başarıyı yakalayamayan Acer ve Lenovo, Intel’in Clover Trail platformuna göz dikti.Son kullanıcıya yönelik popüler cihazlardan biri haline gelen tabletler, özellikle oyun ve film gibi multimedya içerikler bakımından zenginleşiyor. Bu da işlem gücünün de en az ekranının başarısı kadar yüksek olmasını gerektiriyor.

2011 yılında ARM işlemcilerle aradığını bulamayan Acer ve Lenovo, Intel’in bu yılın ortasından sonra piyasaya sürmesi beklenen Clover Trail işlemcilerini istiyor. Digitimes’ın haberine göre her iki şirket de bu platforma dayanan Windows 8 tabletler tasarlıyor.

Intel’in Clover Trail platformunun üreticiler açısından en çekici yanının x86 uyumluluğu olduğu belirtiliyor. Üreticiler evdeki bilgisayarın tüm işlevlerini tablete kazandırmanın peşinde gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun