Donanım 25 ARALIK 2014 / 09:40

Synology veri depolamaya yeni bir soluk getirmek istiyor

Synology, veri depolamayı, paylaşımı ve farklı platformlar arasında dosya senkronizasyonunu mümkün kılan yenilikçi ürünleriyle alanında liderliğini koruyor.Birbirine yedekli olan ürünleri ile arıza durumunda bile veri güvenliği ve kesintisiz çalışma olanağı sağlayan Synology ürünleri, en iyi fiyat-performans dengesini sunuyor. Synology’nin KOBİ’lere ve son kullanıcılara yenilikçi ürünler temin etmek için son teknolojilerden yararlandığını ifade eden Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit şunları söyledi:

“NAS sunuculara odaklı Synology; son kullanıcılar, işletmeler ve teknoloji arasında bir köprü kurarak verileri depolamak için geleceğe yönelik kullanıcı merkezli bir yaklaşım oluşturuyor. Kullanıcı ve enerji dostu NAS ürünleri ile veri depolama alanında inovatif çözümler sağlıyoruz. Ürünlerimizin en temel özellikleri; kolay kullanılması, yüksek performansa sahip olması, sınırsız paylaşımı mümkün kılması, verimli olması ve güvenirlik. Mevcut BT altyapılarına zahmetsiz bir şekilde entegre edilebilen ürünlerimiz, verilerin tek bir noktadan kolayca yönetilebilmesini mümkün kılıyor.”

Kurumların veri depolama çözümlerinde yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu ve verimli cihazları tercih ettiklerini aktaran Yiğit, NAS çözümlerinin kurumlara ve son kullanıcılara sağladığı faydaları hakkında şu yorumu getirdi:

“Kurumlar; veri depolama çözümlerinde uygun maliyetli, daha az güç tüketimine sahip, ölçeklendirilen ve değişen ihtiyaçları adresleyen hızlı ve esnek çözümlere odaklanıyorlar. Synology olarak, sağladığımız yenilikçi çözümlerle veri depolama alanında köklü bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Verimli ve kullanışlı bir deneyimi sunan ürünlerimiz, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar ile birlikte sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip. Bu farklılık, NAS sistemlerinin karmaşık ve yönetilmesi zor sistemler olduğu yönündeki algının da kırılmasını sağlıyor.”

Ürünlerinin veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilirlik, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik, uzaktan erişebilirlik avantajları ile benzerlerinden ayrıldığına dikkat çeken Yiğit, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Veri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, yüksek veri güvenilirlik olanağı sağlayıp, sınırsız depolama imkânlarının keşfedilmesine olanak yaratıyor. Ürünlerimiz 65’den fazla ülkede son kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Birbirine yedekli olan ürünlerimiz arıza durumunda bile veri güvenliğini ve kesintisiz çalışma olanağı sağlıyor. Aynı zamanda ürünlerimiz en iyi fiyat/performans dengesini sunuyor. Dünya çapında yakaladığımız başarıyı aynı şekilde Türkiye’de sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Kurumların yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerle baş etmek zorunda olduğunu ve BT yöneticilerinin artan veri miktarı ile birlikte yeni teknolojilere yöneldiklerini belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Şüphesiz ki bu gelişme, veri depolama alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. İçerik üreten cihazların sayısındaki artış, veri depolama ihtiyacını ön plana çıkarıyor. Veri düzenli bir şekilde artarken, veri depolamanın ve yönetmenin şekli de değişiyor. Bu gelişmeler ışığında firmaların veri depolama çözümlerini uygun maliyetli ve performansı yüksek çözümleri ve ürünleri tercih etmeleri kaçınılmaz oluyor. Hatta kurumlar artık yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade uçtan uca çözümlere yöneliyorlar. Tümleşik bir hizmet alarak servis kalitelerini ve performanslarını artırmayı, veri yönetiminde kolaylık ve süreklilik elde etmeyi hedefliyorlar.”
ETİKETLER : synology veri depolama
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun