Donanim 13 KASIM 2010 / 23:17

Suudi Arabistan'da Facebook yasaklandı

Sebep olarak krallığın muhafazakar tavrına uygun olmayışı gösterildi.

Sebep olarak krallığın muhafazakar tavrına uygun olmayışı gösterildi.


Suudi Arabistan son dönemde Blackberry için RIM ile giriştiği pazarlıkla gündeme gelmişti. Blackberry sunucularının ülkelerinde yer almasını bu sayede tüm iletişimi denetlemeyi hedefleyen Suudi Arabistan, yeni bir yasakla gündeme geldi.

Monarşiyle yönetilen ülkede Facebook'un yasaklandığı açıklandı. Suudi İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu siteyi Cumartesi günü yasakladı. Siteye girmeye çalışanlar karşılarında sadece bir hata mesajı buldu.

Yapılan açıklamaya göre Facebook içeriğinin ‘sınırı aştığı' belirtildi. Yine de yasağın geçici olması bekleniyor. Pakistan ve Bangladeş de geçici olarak Facebook'a erişimi engellemişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun