Donanim 03 KASIM 2009 / 13:45

Sunucu güvenliğinde Trend Micro çözümü

Trend Micro, fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sunuculara yönelik ileri düzey sunucu güvenliği için kapsamlı bir strateji ve yeni çözümler sunuyor.

Trend Micro, fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sunuculara yönelik ileri düzey sunucu güvenliği için kapsamlı bir strateji ve yeni çözümler sunuyor.


Trend Micro hem internet bulutunun korunmasını sağlayan hem de fiziksel, sanal ve bulut bilgi işlem ortamlarında veri merkezlerinin veri koruma, güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamada işletmelere yardımcı ürün ve çözümleri içeren ileri düzey sunucu güvenliği stratejisini duyurdu.

Trend Micro'da ileri düzey sunucu güvenliğine yönelik ana ürün olan Trend Micro Deep Security, bütün sunucunun korunduğu sunucu güvenliği için yeni bir paradigma sunuyor. Buna, işletim sistemi, bilgi işlem ortamından bağımsız olarak üst düzeyde ve kapsamlı güvenlik için ağ ve uygulama katmanları, sanallaştırma platformu ya da veri depolama lokasyonu dahil bulunuyor.

Trend Micro Deep Security, modüler bir mimariyle, işletim sisteminden kalıcı uygulamalara kadar, sunucular için ileri düzey koruma sağlıyor. Bu mimariye, izinsiz giriş tespit/önleme (IDS/IPS) içeren derin bir paket denetim motoru; web uygulama koruma ve ağ seviyesinde uygulama kontrolü; güvenlik duvarı, doğruluk izleme ve günlük denetim modülleri dahil bulunuyor.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun