Donanim 29 KASIM 2012 / 15:24

Sundance Channel Digiturk'te yayına başladı

Sundance Channel Digiturk'te yayına başladı

Bağımsız film ve belgeselleri ekranlara taşıyan ve dünya genelinde takip edilen "Sundance Channel", Türkiye'deki yayın hayatına Digiturk'te başladı. Sundance Channel, Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk ile yapılan anlaşma sonucunda 26 Kasım’dan itibaren SD olarak 7, HD olarak ise 307 numaralı kanallardan yayınlanmaya başladı. Ekranlarında yenilik arayan ve dünyanın farklı kültürlerine tanıklık etmek isteyen üyeler, Sundance Channel’ı Digiturk üzerinden izleyebilecek.

AMC/Sundance Channel Global Başkanı Bruce Tuchman ile Digiturk İçerik ve Alımlar Direktörü Esra Özaral Altop’un da katılımıyla, 29 Kasım Perşembe günü İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında  Sundance Channel’ın kurucusu Robert Redford şöyle konuştu,
“Sundance Channel yıllar önce ABD’de ilk yayına başladığında, bağımsız film yapımcılarının heyecan verici çalışmalarını seyirci ile buluşturmak üzere kanalın dünya çapında yayılması benim hayalimdi. Canlı kültür ve sanat yaşamı ile tanınan bir ülke olan Türkiye’yi Sundance Channel’in yayına başlamasını kutlamak üzere ziyaret etmek benim için bir onur. Dünyanın dört bir yanından film yapımcılarının imzasını taşıyan dikkat çekici konuları önümüzdeki yıllarda Sundance Channel üzerinde seyircilere ulaştırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”

AMC/Sundance Channel Global Başkanı Bruce Tuchman ise,
“Digiturk ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık, Sundance Channel’ın varlığı ve izleyici tabanının dünya çapında yayılması konusunda attığımız çok önemli bir adım. Sundance Channel’ın kendine özgü HD film ve TV yapımları ile yoğun bir talep görmeye devam ediyoruz ve Türkiye’deki izleyicilerin dünyaca ünlü ödüllü programlarımızı heyecanla karşılayacağından eminiz”

dedi.

Sundance Channel ile yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız

Film, belgesel ve orijinal yapımlarıyla tanınan kanal, tüm dünyada farklı içerik arayan, bağımsız görüşlü izleyici kitlesine sahip. Her ay yenilenen içeriği ile TV izleyicisinin farklı bir platformda bulamayacağı bağımsız filmleri ekrana taşıyan kanal, dünyanın en prestijli film festivallerinde ödül kazanan yapımları Digiturk üyelerine sunacak. Türkiye’de ilk defa yayınlanacak olan uluslararası belgesellerin yanı sıra, Cannes, Venedik ve Sundance gibi dünyanın en itibarlı film festivallerini de kamera arkası görüntüleri ile birlikte izleyiciler ile buluşturacak olan kanal, film dünyasının en önemli isimleri ile gerçekleştirilen özel röportajları da izleyicilerle buluşturacak.

Sundance Channel her ay Cuma akşamları yeni bir bağımsız filmin ilk gösterimini gerçekleştirecek. Kanal ayrıca Türk seyircisi için özel olarak seçilmiş belgesel, dizi ve özel yapımlardan oluşan çok geniş bir seçkiyi de ay boyunca yayınlayacak.

Üyelerine dünyanın en iyi içeriklerini sunma yönünde öncü bir vizyona sahip olduklarını belirten Digiturk İçerik ve Alımlar Direktörü Esra Özaral Altop toplantıda şöyle konuştu;
“Digiturk olarak, yayına başladığımız 2000 yılından bu yana, sürekli olarak en iyi ve en saygın içerikleri Türk televizyon izleyicisi ile buluşturmak için çalışıyoruz. Üyelerine en geniş ve en zengin film ve dizi içeriklerinden oluşan bir seçkiyi sunmakta kararlı bir platform olarak, Sundance Channel’ı sadece Digiturk üyelerine getirmekten büyük gurur duyuyoruz. Film yapmanın hikaye anlatmanın en iyi yolu, bağımsız film yapmanın ise özgün hikayeleri anlatmanın en büyüleyici yolu olduğuna inanıyoruz. Sundance Channel, bağımsız filmler ve özgün dizileri kapsayan içeriği ile en prestijli kanallardan biri olarak tüm dünyada kabul görüyor. Kuşağımızın simge haline gelmiş en büyük film yapımcılarından biri ve Sundance Channel’ın kurucusu olan Sayın Robert Redford’u aramızda görmek bizler için büyük bir onur. Bu özel günün gerçekleşmesini mümkün kılmak için harcadıkları yoğun emek ve işbirlikleri için Bruce Tuchman’a ve Sundance Channel’daki tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz”
ETİKETLER : digiturk sundance channel
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun