Donanim 21 MAYIS 2009 / 12:45

Sun ve Microsoft’dan sanallaştırma için roadshow

Sun Microsystems ve Microsoft’un işbirlikleri ile oluşan sanalllaştırma çözümlerini anlatmak üzere düzenledikleri uluslararası roadshow’un üçüncü durağı İstanbul oldu.

Sun Microsystems ve Microsoft’un işbirlikleri ile oluşan sanalllaştırma çözümlerini anlatmak üzere düzenledikleri uluslararası roadshow’un üçüncü durağı İstanbul oldu.


Sun Microsystems ve Microsoft'un sanallaştırma çözümleri hakkında bilgi vermek üzere düzenlediği  ve 13 Mayıs'ta Washington'la başlayan uluslararası roadshow'un Türkiye ayağı bugün İstanbul'da gerçekleştirildi. "Agile Infrastructure to beat the downturn - Virtualisation Solutions for IT and Business Advantage" (Ekonomik Durgunluğu Yenmek için Çevik Altyapılar ve Sanallaştırma Çözümleri) adlı roadshow, konu ile ilgili uzmanları, Sun Microsystems  ve Microsoft'tan yetkili isimleri ve IT yöneticilerini biraraya getirdi. Etkinlikte Microsoft yetkilileri, Microsoft'un İş Ortakları Çözüm Merkezi, bu çözüm merkezinde Sun teknolojilerinden faydalanarak gerçekleştirdikleri sanallaştırma projesi ve Sun platformu üzerindeki Hyper-V teknolojisi ile nasıl enerji ve maliyet verimliliği elde ettikleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. İki şirket yetkileri tarafından farklı sunumlar yapılan toplantıda sanallaştırma çözümlerini hızlıca hayata geçirme, sanallaştırma çözümleri ile çevikliği artırma ve herhangi bir büyük servis müdahalesi olmadan hızlı büyümeye hazırlıklı olma ve toplam sahip olma maliyetini azaltmanın yollarına da değinildi. Sanallaştırma tarafında 4-6 korlu işlemciler ve iki ya da dört soketli sistemlerle yüksek performans sağlandığına değinilen ve sunucularda önemli hale gelen disk performansı için SSD (Sloid State Disk) denilen disk teknolojisinin kullanılmaya başlandığı da belirtildi. İlk konuşmacının Microsoft İş Ortakları Çözüm Merkezi Direktörü David Hayes olduğu etkinlikte,  Hayes, sanallaştırmaya bakış açıları ve sanallaştırma ile sağlanan değişim konusunda bilgi verdi. Gartner analistlerinin sanallaştırma olmadan iyi bir veri merkezi yönetiminden bahsedilemeyeceğini dile getirdiğine dikkat çeken Hayes, gelecekteki iş modelinin de ölçek, esneklik, maliyet verimliliği ve gelişmiş yönetim üzerine kurulacağını belirtti. Sun Microsystems'tan Matt Wolf ve Avanade Inc'ten Noel Wilson'ın sunum yaptığı etkinlik, öğle yemeğinin ardından son buldu.

 


 


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun