Donanim 22 NİSAN 2009 / 12:32

Su bazlı fotoğraf makinesi

Olympus’un yeni kompakt dijital fotoğraf makinesi µ-550WP su geçirmezlik özelliği ile yaz tatili için ideal bir seçim.

Olympus’un yeni kompakt dijital fotoğraf makinesi µ-550WP su geçirmezlik özelliği ile yaz tatili için ideal bir seçim.


Olympus µ-550WP 3 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu sayede yaz tatillerinin her anında fotoğraf çekmekten geri kalmayacaklar. Makinenin metal gövdesi en hareketli kullanıcıların elinde bile dayanıklılık sağlıyor.


10 Megapiksel çözünürlük sunan µ-550WP 3x optik yakınlaştırma yapabiliyor. Fotoğraf çekimi ve izlenmesinde 6,4cm LCD ekrandan yararlanılıyor. Kusursuz Çekim Ön İzleme kullanıcıların çekim yapmadan önce beyaz dengesi gibi farklı ayarların etkilerini önceden görmesini sağlıyor. Kusursuz Düzeltme fonksiyonu yardımınıza koşuyor: tek bir tuşa basarak doğrudan fotoğraf makinesi üzerinden kırmızı gözler düzeltiliyor ve karanlık noktalar aydınlatılıyor.


Akıllı Otomatik Mod'da makine en sık karşılaşılan 5 sahne tipini otomatik olarak algılıyor ve ayarları bunlara göre yapıyor. Yüz Algılama Teknolojisi sayesinde insan görüntüleri en iyi şekilde yakalanıyor.Dijital Görüntü Sabitleme fonksiyonuyla µ-550WP makinenin titretilmesinden kaynaklanan bulanıklıkları büyük ölçüde gideriyor.


Çekilen fotoğraflar xD Picture kartına veya, birlikte verilen ek parça sayesinde, bir microSD kartına kaydedilebiliyor.


Kristal Mavi, Beyaz ve Siyah renkleri bulunan µ-550WP Nisan sonunda mağazalarda yerini alacak.


www.olympus.com.tr