Donanim 27 TEMMUZ 2010 / 07:36

Street Fighter ve Tekken bir araya geliyor

Camcom'dan yapılan açıklamaya göre iki efsane oyunun karakterleri aynı oyunda yer alacak.

Camcom'dan yapılan açıklamaya göre iki efsane oyunun karakterleri aynı oyunda yer alacak.


Eski oyunların tadının hep bir başka olduğu konuşulur. "Nerede o eski oyunlar?" diyenlere cevap Camcom ve Namco'dan geliyor. Habere göre efsane oyunlar Street Fighter ve Tekken nihayet aynı oyunda bir araya gelecek. Böylece iki oyundaki karakterler birbirine rakip olabilecek.

İki şirket tarafından ayrı ayrı geliştirilecek oyunlardan Capcom tarafında Tekken karakterleri Street Fighter stili dövüşürken, Namco sürümünde bu kez Street Fighter karakterleri Tekken karakterleri gibi dövüşecek.

Street Fighter X Tekken oyununun Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında sunulacağı bildirildi. 90'lı yılların en önemli iki dövüş oyununun bir araya gelecek olması oyun severler için şimdiden heyecan yaratıyor.

Yine de çok heyecanlanmayın, zira, geliştiriciler oyunların piyasaya çıkış tarihinin biraz sürebileceğini belirtiyorlar.

Oyunlara dair yayınlanan ilk tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun