Donanim 03 AĞUSTOS 2010 / 08:01

Starcraft II sistemleri kavuruyor

Blizzard, ortaya çıkan sorunların çözüm yollarını yayınladı.

Blizzard, ortaya çıkan sorunların çözüm yollarını yayınladı.12 yıllık özlem sona erdi ve gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft II raflardaki yerini aldı. Ancak oyunun oynayanların birçoğunun sisteminde ısınma problemleri ortaya çıktı.

Blizzard'ın resmi forumunda konuşulanlara cevaben atılan gönderide, ısınma problemiyle birlikte diğer sorunların çözümleri de yer alıyor. Isınma sorunu özellikle ekranın çok kalabalıklaştığı, şiddetli savaş sahnelerinde kendini gösteriyor. Detaylar ve ışıklar arttıkça sistem ısınıyor. Oyun detaylandırmada kendini sınırlamadığı için sadece hızla oundaki çizimleri gerçekleştirmeye çalışıyor.

Çözüm için "DocumentsStarCraft IIvariables.txt" dosyasına girerek;frameratecapglue=30frameratecap=60satırlarının girilmesi gerekiyor. Böylece çizimler sınırlanıyor ve sistem kendini zorlamadığı için ısınma sorunu ortadan kalkıyor. İstendiği takdirde numaralarda değişiklik yapılabilir.

Ayrıca yapılan açıklamada StarCraft II'nin uyumluluk modunda oynanması da sorun yaratabileceği yer alıyor. Örneğin Wİndows 7 kullanırken Windows XP SP3 için uyumluluk modu çalıştırıldığında oyunun masaüstüne düşeceği bilgisi verildi.

Siyah ekranda kalarak oyuna giremeyen kullanıcılar için bazı firewall'ların da kapatılması gerektiği söyleniyor.

Daha detaylı bilgi için http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/13501356 forumu ziyaret edilebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun