Donanim 29 EYLÜL 2010 / 07:57

Star Wars salonlara 3 boyutlu olarak dönecek

Efsanevi serinin tüm filmleri 3 boyutlu olarak 2012'de beyaz perdeye dönüyor.

Efsanevi serinin tüm filmleri 3 boyutlu olarak 2012'de beyaz perdeye dönüyor.


Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars (Yıldız Savaşları) serisi 2012 yılında 3D olarak tekrar beyaz perdeye dönecek.

Hollywoodreporter'ın haberine göre, George Lucas, Star Wars serisinin 3 boyuta dönüştürülmüş hallerini 2012 yılının başından itibaren sinema salonlarına taşımayı hedefliyor. Lucas'ın 3 boyutlu teknoloji ve izleyici alışkanlıklarının yerleşmesi için 2012 yılını seçtiği belirtiliyor.

2012'de salonlara dönmesi ön görülen 3 boyutlu sürümlerin yapım sırasına göre dört, kurgu sırasına göre birinci film olan Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike) ile başlaması bekleniyor.

Sonraki bölümlerin ilk olarak 3 boyuta uyarlanacak filmin başarısına göre salonlara gelmesi bekleniyor. Geroge Lucas'ın Avatar'ın başarısından sonra kendi kurgularının da üç boyutlu olması için ikna olduğu biliniyor.

Görünen o ki, filmler yeniden sinemaya uyarlandığında Star Wars serisi hayranları için riskli bir sürece girilecek. Üç boyutlu yeniden çevrim fikrini beğenmeyenler http://www.nooooooooooooooo.com/ adresini kullanılarak ufak bir tepki gösterebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun