Donanim 15 HAZİRAN 2010 / 13:01

Star Wars Kinect'le buluşacak

Hareket algılayıcılarıyla oyun oynanan Xbox'ın ilk oyunları meydana çıkıyor.

Hareket algılayıcılarıyla oyun oynanan Xbox'ın ilk oyunları meydana çıkıyor.


Xbox'ta hareket algılayıcısı sayesinde kumanda olmadan oyun oynamaya imkan veren Kinect'ten bahsetmiştik. Bu heyecan verici donanıma uygun oyunlar da ortaya çıkmaya başladı.

Los Angeles'ta Microsoft Kinect'in tanıtımı sırasında yapılan duyuruya göre LucasArts ve Disney gibi oyun ve eğlence sektörünün devleri Kinect'e uygun oyun üretecek. Bu da Star Wars (Yıldız Savaşları) efsanesinin yeni bir boyuta taşındığını müjdeliyor.

Star Wars'un yarattığı en büyük efsanelerden biri de ışın kılıcıdır. Bu kılıcı kumanda olmadan Darth Vader'a ya da Luke Skywalker'a yöneltebilmek büyük bir keyif verecektir. Tabii ki Usta Yoda'ya kılıç kaldırmak olmaz.

Bu arada Star Wars gibi Kinect'e uyumlu çıkacak oyunların diğerlerinden de kısaca bahsedelim.

İsmiyle de Kinect'e uyum sağlamış "Kinectimals" aslan, çira ve kaplan gibi 20 değişik kedi türünün eğitim ve maceralarından oluşuyor.

"Joyride" kullanıcılara hayali bir direksiyonu kullanarak yarışabilme keyfi veriyor.

"Kinect Sports" oyunuyla kullanıcılar boks, bowling, voleybol, masa tenisi ve futbol oynayabiliyor. "

Kinect Adventures" isimli oyunla macera sever oyuncular azgın nehirlerde rafting yapabiliyor.

Dans etmek üzerine kurulu ve ünlü müzik kanalı MTV tarafından geliştirilen Dance Central isimli oyun da Kinect hayranlarına sunulacak.

Ve son olarak, sizi Kinect'ten görüntülerle baş başa bırakalım...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun