Donanim 28 AĞUSTOS 2009 / 12:43

Star beş milyona ulaştı

Samsung Electronics'in dokunmatik ekranlı cep telefonu S5233 Star’ın dünya çapındaki satış rakamı bu ay içinde 5 milyon adeti aştı.

Samsung Electronics'in dokunmatik ekranlı cep telefonu S5233 Star’ın dünya çapındaki satış rakamı bu ay içinde 5 milyon adeti aştı.


Samsung'dan yapılan açıklamaya göre Mayıs ayında piyasaya çıkan model, şirketin tarihinde bu dönüm noktasına en hızlı ulaşan ürün oldu.

İlk olarak Avrupa pazarına sunulan Star, ilk bir buçuk ayda bir milyonluk satış rakamına ulaştı. İlgi görmesi üzerine Samsung yeni ürünü, aralarında Bağımsız Devletler Topluluğu, Güneydoğu ve Güneybatı Asya, Doğu ve Orta Afrika, Çin ve Orta Amerika’nın da bulunduğu farklı coğrafyalarda satışa sundu. Star, Türkiye’de duyurulduktan sonra ilk beş haftada 36 bin kullanıcıyla buluşutu. 12 haftada ise yaklaşık 110 bin adet satıldı.

Mayıs ayı boyunca dünya genelinde 700 binden fazla, Haziran ayı içerisinde de 900 binden fazla satılan Star’ın Temmuz satış rakamı 1,6 milyon, Ağustos satışı ise 1,8 milyon olarak gerçekleşti. Güncel satış rakamlarına göre Kasım ayında dünyadaki toplam Samsung Star satış rakamının 10 milyon adete ulaşması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun