Donanim 19 EYLÜL 2011 / 11:45

SSD depolama yüzde 25 inceldi

OCZ, geleneksel SSD’lerden yüzde 25 daha ince olan Everest modelini duyurdu. İlk modeller LG’nin P220 adlı bilgisayarında kullanılacak. SSD (Solid State Drive) tarafındaki gelişmeler, mekanik depolama karşısında bu teknolojinin her geçen gün biraz daha avantajlı hale gelmesini sağlıyor. Son olarak OCZ performans dışında bir konuya el atarak daha ince bir depolama çözümü ortaya koydu.

Marka Indilinx ile donattığı yeni Everest serisi ile geleneksel SSD’lerde 9,5 mm olan kalınlığı 7,5 mm’ye düşürerek yerden yaklaşık yüzde 25 oranında bir tasarruf sağlamayı başardı. 2,5 inçlik Everest serisi, SATA 6 Gbps arabirimiyle ilk olarak LG’nin ultra taşınabilir ailesinden P220 modelinde kullanılacak.

Notebook üreticilerine daha ince ürünler ortaya koyabilme şansı veren 7,5 mm’lik yeni Everest, ‘hızlı açılış’ teknolojisini ve pil tasarrufu sağlayan ‘instant-on’ fonksiyonunu da beraberinde getiriyor. LG, performans verileri henüz açıklanmayan ürünün 128 GB kapasiteli modelini kullanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun