Donanim 20 MAYIS 2011 / 15:58

SSD'de garanti artık 5 yıl

Intel SSD üretimine güvendi ve garanti süresini 3 yıldan 5 yıla çıkardı. SSD artık sabit diske bir adım daha yakın. Depolama sorununun artması bu konudaki çözümleri yıllar önce şekillendirmeye başladı. Yakın zaman sonra tam anlamıyla sabit disklerin yerini alması planlanan SSD’ler (Solid State Drive) artık 5 yıl garantiye sahip olacak.

Bu konuda ilk adımı atan Intel ‘SSD 320’ modeliyle garanti süresini 5 yıla çıkardı. Intel bu adımı sabit diskler ile arayı kapatmak konusunda atılması gereken adımlardan biri olarak görüyor. Tabii 5 yıllık garanti süresi son kullanıcılardan çok kurumsal kullanıcılara avantaj sağlıyor.

SSD’lerin sabit disklerin yerini alabilmek için hala 2 önemli sorunu ortadan kaldırması gerekiyor. Birbirine bağımlı olarak düşünülebilecek bu sorunlar: maliyet ve kapasite. Performans ise 3 yıl öncesine göre çok daha rekabetçi bir unsur haline geldi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun