Donanim 27 EKİM 2009 / 08:53

Spring Design'dan çift ekran Google Android tabanlı e-kitap okuyucu

Yeni e-kitap okuyucu, metinleri hızlıca çoklu ortamla birleştiriyor.

Yeni e-kitap okuyucu, metinleri hızlıca çoklu ortamla birleştiriyor.


Spring Design Google Android tabanlı, tarayıcı yetkinliği ve çift ekran etkileşimi olan ilk e-kitap Alex'i duyurdu. Alex metni çoklu ortam bağlantıları ile renklendiriyor, okuma tecrübesine yeni bir boyut kazandırıyor. Alex'in bu çift ekran tasarımı tek renkli elektronik kağıt ekran üzerinde okuma verimliliği sağlarken, multimedya bilgisi ve ikincil renkli LCD ekranı üzerinde üçüncü kısım girdisi, metni asıl ekranda desteklemek için internet içeriğinin zengin dünyasını kullanıcıya açıyor. Cihazın bu renkli dokunmatik ekranı, metni web tabanlı veya herhangi bir çoklu ortam içeriğiyle bütünleştiriyor. Ayrıca kullanıcılara orijinal metni; kendi video, ses, fotoğraf ve notları ile geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Alex, 6 inç elektronik sayfa ekranı ve 3.5 inç renkli LCD ekranı ile birlikte kulaklık ve hoparlöre sahip. Çıkarılabilir sim kartı, cihazdaki kütüphane alanını kullanıcılara açıyor böylece okuyucu istediği içeriği arşivleyebiliyor. Geliştirilmiş Android işletim sistemi, pil ömrünü korurken renkli ve tek renkli ekran arasındaki bütünlüğü desteklemek için etkili oluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun