Donanim 08 KASIM 2010 / 08:43

Sosyete de Facebook’ta

Facebook'a üye olan 84 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’i arkadaş olarak eklemeniz mümkün değil.

Facebook'a üye olan 84 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’i arkadaş olarak eklemeniz mümkün değil.


İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Facebook alemine katıldı. Facebook’a üye olan İngiltere Kraliçesi, standart bir kullanıcı gibi kişisel bilgiler sunacağı bir profile sahip olmayacak. Bunun yerine kraliçenin sayfasında Buckingham Sarayı ile ilgili merak ettiğiniz pek çok şeyi bulabileceğiniz bir dolu resmi bağlantı yer alacak.

Kraliçenin hesabı kişisel bir hesaptan çok resmi bir sayfa olacak. Kurumsal olan bu sayfada kullanıcılar sarayla ilgili mesaj ya da yorum yapabilecek ve kraliyet ailesi hakkında bilgilere de erişebilecek. Ancak hesabın resmi olması dolayısıyla Kraliçe’yi arkadaş olarak eklemeniz mümkün değil.

Kraliyet ailesinin sosyal ağlarla arasının iyi olduğu biliniyor. Daha öncede Flickr’da da resmi hesabı olan kraliyet ailesinin, YouTube’da bir video kanalı ve Twitter’da da bir hesabı olduğunu biliniyor. Buckingham Sarayı’nın halihazırda bir web sitesi var ancak ülkedeki vatandaşların sosyal ağlar kanalıyla sarayla iletişime geçebilme olanağı ilk kez söz konusu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun