Donanim 14 HAZİRAN 2010 / 15:12

Sosyal ağları seven akıllı telefon geliyor

Nokia, daha çok genç kullanıcılara hitap edecek yeni akıllı telefonunu tanıttı.

Nokia, daha çok genç kullanıcılara hitap edecek yeni akıllı telefonunu tanıttı.


Microsoft'un Kin One akıllı telefonunu daha önce bu sayfalardan paylaşmıştık. Daha çok genç kullanıcıları hedefleyen telefona Nokia'dan arkadaş geldi.

Nokia X5-01, sosyal ağları kullanan, "chat" yapan, oyun oynayıp müzik dinlemeyi seven gençler için üretildi. Cihazın çevrimiçi uygulamalar sayesinde sürekli iletişim halinde olunmasına olanak tanıdığı bildirildi.

Akıllı telefonun aşağıya doğru sürgülü bir Q klavyesi bulunuyor. Nokia'nın çevrimiçi müzik uygulaması Ovi tarafından da desteklenen cihazın özellikle ses çıkışıyla öne çıkıyor. Bunu yanında 200 MB dahili hafızası bulunan telefonla X5-01'le birlikte 2 GB'lik microSD kart geliyor. 32 GB'ye kadar destekleyen akıllı telefonda LED flaşlı 5 megapiksellik kamera bulunuyor.

18 saate kadar müzik dinlenebilen X5-01, 16 gün hazırda bekleyebiliyor. Yılın üçüncü çeyreğinde Endonezya'da piyasaya çıkacak ürünün dünyanın geri kalanına ne zaman geleceği bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun