Donanim 17 ARALIK 2012 / 12:13

Sony yeni taşınabilir güç çözümlerini tanıttı

Sony yeni taşınabilir güç çözümlerini tanıttı

Sony, piyasaya sunduğu CP-F1L ve CP-F2L taşınabilir USB pil şarj cihazlarıyla birlikte kullanıcıların hareket halindeyken rahat bir güç kaynağına duydukları ihtiyacı karşılamayı vadediyor. Hızlı şarj özelliği ve kolay taşınabilirliği ile öne çıkan ultra ince alüminyum tasarımlı CP-F1L ve CP-F2L Li-ion polimer USB şarj cihazları, ister bir AC adaptörü isterse USB ile bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden şarj edilebiliyor. Birlikte verilen AC adaptörü hem şarj cihazının hem de taşınabilir cihazın eş zamanlı olarak şarj edilmesini sağlıyor. Yolda rahat şarj için her iki model ile birlikte 50 cm uzunluğunda bir mikro USB kablo da veriliyor.

Konuyu değerlendiren Sony Avrupa Medya ve Çevre Birimleri Enerji Ürünlerinden Sorumlu Genel Müdür Hasegawa Kazutaka şöyle konuştu;
“Taşınabilir güç çözümleri yelpazemiz herkese gerçek değer ve daha iyi bir dijital yaşam sağlıyor. Akıllı telefonlar ve tabletler günlük hayatımızın gitgide vazgeçilmez birer parçasını oluşturuyor. Dolayısıyla, bu cihazların pilinin tükenmesi çok büyük bir rahatsızlık yaratabiliyor. Yeni CP-F1L ve CP-F2L taşınabilir pil şarj cihazları ile tüketicilerin pillerinin tükenmesi konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak. Bu sayede, hayatın tadını çıkarmaya ve gerek aileleri gerekse dostları ile istedikleri kadar uzun süre bağlantıda kalmaya devam edebilecekler”Sadece 9,4 mm kalınlığında ve 125 gr ağırlığında olan CP-F1L’in 3 bin 500 mAh’lik pil kapasitesi akıllı telefon kullanıcılarının 1,5A’lık yüksek çıktı ile telefonlarını 1,5 defa şarj etmesine imkan veriyor.

2,1A’lık çıktı ile 12,9 mm kalınlığa ve 198 gr gövde ağırlığına sahip olan CP-F2L ise sunduğu 7 bin mAh’lik çok daha yüksek kapasite ile bir akıllı telefonu üç defaya1 kadar şarj etme yeteneği sunuyor. CP-F2L aynı zamanda çift USB bağlantı noktaları sayesinde de kullanıcılara aynı zamanda birden fazla taşınabilir cihazı şarj etme esnekliğini sağlıyor.

Her iki modelin de, yaklaşık yüzde 50’lik acil güç ile önceden şarj edilmiş halde gelmesi, tüketicilerin şarj cihazını satın aldıkları andan itibaren mobil cihazlarını şarj etmesine imkan veriyor.

Cihazlar Aralık 2012’nin ortasından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun