Donanim 16 NİSAN 2009 / 07:41

Sony UMD'den vaz mı geçiyor?

Sony'nin video oyunu Patapon 2'nin çıkışı ile, kendi ürettiği ve sadece PSP'lerde kullanılabilen UMD optik formatını iptal edebileceği söyleniyor.

Sony'nin video oyunu Patapon 2'nin çıkışı ile, kendi ürettiği ve sadece PSP'lerde kullanılabilen UMD optik formatını iptal edebileceği söyleniyor.Ars Technica'da belirtilene göre, yeni müzik oyunu indirilebilir formatta olacak. Herhangi bir satış kopyasında ise oyunu online satın alabilmek için, üzerinde kod yazılı bir kupon olacak. Oyunun, online satın alım fiyatı 15 dolar, mağaza satışları ise 20 dolardan gerçekleşecek. Sony'nin UMD'den vazgeçişi oldukça radikal bir değişim olarak yorumlanıyor. Sony konu hakkında yorum yapmıyor. UMD'siz PSP'lerin daha ince bir tasarıma ve dokunmatik ekrana sahip olacağı söyleniyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun