Donanim 17 NİSAN 2012 / 14:31

Sony tüm cihazlarını bir araya getiren ‘nasne’ cihazını duyurdu

Sony'den tüm cihazlarını bir araya getiren 'nasne'

Şirketin birçok cihazını birbirine bağlayabilen, televizyon yayınlarını kaydeden dijital medya kutusu ‘nasne’ 19 Temmuz’da piyasaya çıkıyor.Sony’nin akıllı telefon, tablet, televizyon ve PlayStation ürünlerini birbirine bağlayarak iletişim kurmasını sağlayacak cihazı Japonya’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Şirketin daha önce Torne isimli cihazına benzeyen ve birçok özelliğini bu cihazdan alan nasne, içerisinde bulunan 500 GB depolama alanı sayesinde dijital ya da uydu yayınlarını kaydedebiliyor.

Cihaz tablet ya da akıllı telefondaki içeriğin doğrudan ev ağına aktarılmasını ve istendiğinde televizyonda gösterilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca yer alan uygulama ile PS Vita’ya da kısıtlı da olsa bağlantı sağlayabiliyor.

Tasarım olarak PlayStation 3’e benzeyen cihaz, Torne 4.0 yazılımı ile kullanıcılara sunulacak. Cihazın 19 Temmuz’da yaklaşık 200 dolardan Japonya’da piyasada olması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.prnewswire.com/news-releases/sony-computer-entertainment-to-launch-nasnea-new-networked-recorder-and-media-storage-device-147698415.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun