Donanim 15 HAZİRAN 2012 / 12:17

Sony sürüş keyfini XAV-601BT'le arttırıyor

Sony sürüş keyfini XAV-601BT'le arttırıyor

Sony, geliştirdiği  Mirrorlink uyumlu yeni araç multimedya sistemiyle birlikte araç sahiplerinin sürüş esnasında da müzik, navigasyon ve diğer akıllı telefon uygulamalarını güvenli bir şekilde kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Mirrorlink sertifikalı akıllı telefonları XAV-601BT bağlanmasıyla harekete geçen mekanizma, akıllı telefonun USB bağlantısı üzerinden şarj olabiliyor. Gelen aramalara rahatlıkla cevap verebilme imkanına sahip olan sürücüler, telefonda bulunan dijital medya erişimine de ulaşabiliyorlar. Bunun yanı sıra telefonla dahili olarak gelen navigasyon uygulamasını 15,5 cm büyüklüğündeki dokunmatik ekran üzerinden kullanabiliyorlar. Cihaz, sahip olduğun "Yolcu Uygulama Kontrolü" sayesinde seyahat esnasında sürücüye eşlik eden yolcuların da iPhone ve iPod Touch cihazlarındaki video ve uygulamaları kullanabilmelerine olanak sağlıyor.

Çift USB girişiyle gelen cihaz, iki adet taşınabilir cihazın aynı anda kullanılabilmesini sağlıyor. Kaliteli dokunmatik ekranı sayesinde şarkı aramaları, cihaz kontrolü ve benzer uygulamaların kullanımı kolaylaşırken, kullanıcılar ondaki duvar kağıdı görüntüsünü veya görsel efektten birini seçebiliyor.

Kullanıcılar, cihazın büyük ekranında daha rahat film izleme şansına sahip oldukları gibi, arkı listelerini ve albüm görsellerini de net şekilde görebiliyor. Bunun yanı sıra 4.1 çok kanallı surround ses ve sanal merkezi hoparlörle birlikte araç içindekiler oldukça verimli ses deneyimi yaşama şansına sahip oluyorlar.

Ürün hakkında konuşan Sony Araç İçi Eğlence Ürün Müdürü Şükrü Çetinkaya, ürünün bir araç multimedya sisteminden beklenen her türlü çözümü kullanıcılarına vadettiğini söyledi. Ürünün ekranının hırsızlığa karşı önlem amacıyla tek elle çıkarılabildiğini ifade eden Çetinkaya, akıllı telefonları araç multimedya sistemine bağlayarak temel fonksiyonların güvenle kullanılabileceğini dile getirdi. Çetinkaya, çift USB giriş sayesinde telefonve dijital müzik oynatıcının aynı anda kontrol edebildiğinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun