Donanim 05 HAZİRAN 2012 / 14:07

Sony'nin ilk ultrabook'u bu ay Türkiye'de

Son dönemde oldukça popüler olan ultrabook piyasasına, birçok marka girmeye başladı. Sony de, ilk ultrabook modeli olan Sony VAIO T13'ü kullanıcıların beğenisine sundu.İlk etapta ince tasarımı ve hafif tasarımıyla dikkat çeken cihaz, alüminyum ve magnezyum karışımından üretilen gövdesi ile son derece sağlam bir profil çiziyor. 13,3 inç ekrana sahip olan cihaz, bu özelliği sayesinde ev ile iş arasında kolaylıkla taşınabiliyor. 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan cihaz, dokuz saate kadar pil ömrü ile kullanıcılarına daha uzun çalışma imkanı sunuyor.

Oldukça hızlı bir şekilde açılabilen cihaz, bu özelliğini Rapid Wake + Eco'ya borçlu. Kapağını kapatıldığı an enerji tasarrufuna başlayan cihaz, pili bitmeden verileri 90 güne kadar saklayabilme özelliğine sahip. Bununla birlikte düğmesiz dokunmatik faresiyle birlikte sezgisel kaydırma, hafif vuruş, kıstırarak büyütme ve döndürme hareketlerine yetecek geniş bir yüzey sunuyor.

Cihazla birlikte dahili olarak gelen kamera, kullanıcılarına gayet verimli bir kullanım vadediyor. Özellikle loş ortamlardaki kullanımlarda karşı tarafın sizi daha net olarak görmesini sağlayan teknolojisi sayesinde görüşmeler daha tatmin verici boyutta.

İş yaşamı için kolaylıkHDMI, VGA ve RJ45 ağ bağlantı noktalarının yanı sıra bir SD/MMC kart yuvasını aralarında bulunduran cihaz, kullanıcıları adaptör ve aparat taşıma derdinden kurtarıyor. Bu sayede cihaz, istenilen her ortam bağlantı sıkıntısı çekmeden rahatlıkla kullanıma imkan tanıyor

Bunun yanı sunduğu verimli ses kalitesiyle de dikkat çeken cihaz, es düzeylerini herhangi bir bozulmaya yol açmaksızın yükselterek, net ve canlı internet görüşmeleri gerçekleştirme, video izleme ve oyun oynama imkanı sunuyor.

Cihazın kaybolma ve çalınma ihtimallerine karşı geliştirilmiş Intel Anti-Theft Service3 ile korunuyor. 90 günlük deneme sürümü ultrabook'a yüklü olarak gelen akıllı güvenlik çözümü, potansiyel çalınma durumlarını tespit ederek, kişisel verilerinize erişimi engellemek üzere bilgisayarınızı kilitliyor.

VGA ve SD kart yuvalarına da sahip olan Sony Vaio T13, bu ay içerisinde farklı donanım özelliklerine göre 800 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun