Donanim 05 HAZİRAN 2009 / 08:42

Sony'nin Alpha serisi yeni D-SLR'leri

Sony'nin dijital SLR fotoğraf makinesi ailesi, üç yeni modeliyle genişlemeye devam ediyor.

Sony'nin dijital SLR fotoğraf makinesi ailesi, üç yeni modeliyle genişlemeye devam ediyor.


Yeni 10.2 megapiksel Alpha 230, APS-C boyutlu bir görüntü sensörü ve gövde içi görüntü dengeleme özelliği barındıran, hafif bir DSLR fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Alpha 230'un net ve parlak 2.7inç LCD ekranındaki yeni bir arayüz kullanımı son derece basit bir hale getiriyor. Modelin "Ekranüstü Yardım Kılavuzu", altı farklı "Sahne Seçimi" modunundan herhangi biri seçildiğinde seçilen modu açıklıyor ve elde edilecek sonucu gösteren örnek bir görüntü sunuyor. Yeni grafik gösterge tercih edilen pozlama ayarlarının sonuçta ortaya çıkacak fotoğrafı nasıl etkileyeceğini gösteriyor.

Serbest stil çekim yapmaya olanak tanıyan "Quick AF Live View" özelliğine sahip yeni 330 ve 380, canlı görüntü ön izlemenin yararlarını hızlı ve doğru bir otomatik netleme özelliğiyle bir araya getiriyor. Modellerin parlak 2.7inç LCD ekranları gündüz kadraj almayı kolaylaştırırken genişletilmiş bir açı aralığında yukarı ya da aşağı eğilerek, her durumda rahat çekim yapılmasını sağlıyor.


10.2 megapiksel Alpha 330 ve 14.2 megapiksel Alpha 380'in mükemmel görüntü kalitesinin arkasında diğer fotoğraf makinelerinde de yer alan BIONZ görüntü işlemcisi ile uyumlu çalışan APS-C boyutlu CCD sensör bulunuyor. Tüm modeller, herhangi bir HD Ready TV'ye kolayca bağlanabiliyor. Yeni  Alpha 230, 330 ve 380, Temmuz 2009'dan itibaren fotoğraf tutkunları ile buluşacak.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun