Donanim 06 AĞUSTOS 2009 / 08:23

Sony NAS-E300HD ile yüksek kalitede 20 bin şarkı

Sony NAS-E300HD, 80GB'lık sabit diski ile yüksek kalitede 20.000 şarkı kapasitesine sahip.

Sony NAS-E300HD, 80GB'lık sabit diski ile yüksek kalitede 20.000 şarkı kapasitesine sahip.


Sony'nin geliştirdiği yeni Giga Juke Hard Disk Sürücülü Hi-Fi Sistem modeli NAS-E300HD, tüm müzik arşivini bir araya toplayarak müzik tutkunlarına farklı bir müzik dinleme deneyimi sunuyor.

Model, 80GB'lık sabit diski ile yüksek kalitede 20.000 şarkı kapasitesine sahip. MP3, AAC ve WMA formatları ile uyumlu olan NAS-E300HD, 60W'lık ses gücüne sahip.

Yeni modelin ana hoparlörleri ikili mıknatıs teknolojisiyle geliştirilen bas sürücülere sahip. Ayrıca eklenen yeni özelliklerle ses berraklığı ve bas frekans etkileşimi yüksek kaliteye çıkıyor. Modelin sahip olduğu Sony'nin DSEE (Dijital Ses Geliştirme Motoru) özelliği sayesinde dosya sıkıştırması sırasında sıklıkla kaybedilen yüksek frekanslar yeniden yaratılarak orijinal ses kalitelerini geri kazanıyorlar. Bütün bunlar ana ünitenin ödüllü S-Master dijital amplifikatörü ile destekleniyor.

Yeni NAS-E300HD, tümleşik Walkman yuvası, otomatik ad etiketleme ve sanatçı arama özelliklerini sağlayan bir veri tabanı da barındırıyor. Yeni model CD'den sisteme direkt kayıt yapmayı da kolay bir hale getiriyor. Bunun için CD'yi cihaza yerleştirdikten sonra tek bir düğmeye basmak yeterli oluyor. Tümleşik Walkman yuvası, Walkman'den şarkılar dinlenmesine olanak tanırken ayrıca müzik aktarımı yapılabiliyor ve pil şarj edilebiliyor. Bu özellik Sony'nin OLED dokunmatik ekranlı en yeni MP3 çaları Walkman X Serisi ile de uyumlu. Ayrıca farklı MP3 çalarlar ve iPod USB girişinden ve DMPORT adaptörü ile cihaza bağlanabiliyor.

Yeni GIGA JUKETM NAS-E300HD, Temmuz ayının başından itibaren Türkiye'de kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı.