Donanim 27 ŞUBAT 2012 / 13:45

Sony Mobile Communications eğlence kavramını yeniden şekillendiriyor

Sony Mobile bu kez eğlenceye el attı

Sony Mobile Communications, Mobil Dünya Kongresi’nde operatör ve tüketicilere “bağlantılı eğlence” kapsamında yeni Xperia NXT serisinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Xperia NXT serisi ile birlikte TV, dizüstü bilgisayar ve tablet ekranlarını birbirine bağlayarak “bağlantılı eğlenceye” geçişi sağlıyor. Telefonun alt bölümünü çevreleyen “saydam şeritli” tasarım serinin stilini ortaya koyarken çağrı geldiğinde, mesaj ve uyarılarda aydınlanıyor.

Android deneyimini geliştiren yeni arayüzü, uygulamaları ve içerikleri ile dikkat çeken yeni seri, yeni UI tasarımı ile uygulamalara kilit ekranı üzerinden erişim imkanı tanıyor.Tek parçalı alüminyum gövdeye sahip Xperia P, yeni geliştirilen White Magic ekran teknolojisi ile birlikte her türlü ortamda en parlak görüntüyü kullanıcılarına sunuyor. Çevreye göre ekran parlaklığını ayarlayan özelliği ile birlikte pil ömrünü de koruyor. Çeşitli ekranlara bağlabilen cihaz, televizyonun uzaktan kumandasını kullanarak akıllı telefonlarının medya içeriği arasında gezebiliyor, HD videoları, filmleri büyük ekranlarda izleme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, Android 2.3 işletim sistemi kullanan cihazı, 2012 ikinci çeyreğinde Android 4.0 sürüm yükseltebilecekler.

Kompakt bir tasarıma sahip Xperia U, alt bölümünü çevreleyen saydam şerit sayesinde çalınan müziğin albüm kapağına uyacak bir şekilde renk alıyor. Kullanıcıların kişiliğini ve duygularını yansıtmasına uygun bir şekilde tasarlanan kapaklar ve temalarla kişiselleştirilebilen cihaz DLNA bağlantısı ile kablosuz hoparlöre bağlanabiliyor. Xperia U da Android 2.3 işletim sistemine sahip. 2012 ilk çeyreğinde Android 4.0 sürümüne yükseltilebilecek.

Xperia P gümüş, siyah ve kırmızı renklerde kullanıcıların beğenisine sunulurken, Xperia U siyah ve beyaz renk seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun