Donanim 30 ARALIK 2010 / 10:47

Sony LG'nin ABD'ye girmesini engellemeye çalışıyor

LG telefonlardaki teknolojiler yüzünden açılan patent davası ortalığı karıştırdı.

LG telefonlardaki teknolojiler yüzünden açılan patent davası ortalığı karıştırdı.


Sony, LG'nin Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) satılan telefonlarında patent ihlali yapıldığı gerekçesiyle dava açtı. Japon şirket, LG telefonların ABD'ye girişinin engellenmesi için de başvuruda bulundu.

Sony, ürünlerin ithalatını engelleyebilme yetkisi bulunan Uluslararası Ticaret Komisyonu'na, patent ihlali nedeniyle ceza kesilmesi için de Los Angeles'daki federal mahkemeye başvurdu.

LG'nin bu iddiaya cevabı gecikmezken LG adına AFP'ye konuşan Na Joo-Young, "Olanları değerlendirdiğimizde, harekete geçeceğiz ve aktif olarak cevap vereceğiz" dedi.

Sony'nin telefon kısmındaki markası olan Sony Ericsson dünyanın en büyük altıncı telefon üreticisi durumunda bulunuyor. LG ise büyüyen akıllı telefon piyasasında yeterince etkin olamadığı için geçtiğimiz Eylül ayında CEO'su Nam Yong'u görevden almıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun