Donanim 20 NİSAN 2010 / 11:44

Sony, iPod ve iPhone'a uyumlu dock'larını tanıttı

Taşınabilir cihazların evdeki kullanımlarını kolaylaştıran dock'lar tanıtıldı.

Taşınabilir cihazların evdeki kullanımlarını kolaylaştıran dock'lar tanıtıldı.


Bulunduğu ortamda taşınabilir cihazlarından müzik dinleyebilmek isteyenler için dock kullanmak rahat çözümlerden birisi olabiliyor. Sony yeni çıkardığı 2 yeni dock ile bu piyasadaki iddiasını gösteriyor.

Sony ICF-DS11iP, dışarıya net ve güçlü stereo ses verirken, aynı anda iPod'u şarj ediyor. Kullanıcı, iPod veya iPhone'unu ICF-DS11iP'nin içine yerleştirip, bir yandan istediği müzik ve video içeriklerini takip ederken bir yandan da iPod'unun şarj olmasını sağlayabiliyor. Sabah olunca da çift alarm fonksiyonu sayesinde güne iPod veya iPhone'unda yüklü olan müzik ve videolar, AM/FM radyo ya da zil sesleri ile başlayabiliyor. ICF-DS11iP'nin aynı zamanda daha geniş bir hoparlör konisi ile zenginleştirilmiş düşük frekanslar, 3.5W+3.5W güç, daha zengin genişletilmiş düşük frekanslar için değiştirilebilir MEGA BASS özellikleri de bulunuyor.

Diğer model olan Sony ICF-C05iP dock/saatli radyo ise iPod veya iPhone'u şarj ederken aynı zamanda müzik ile uyanmayı sağlayan kompakt bir başucu çözümü oluyor. Her iki modelde de uzaktan kumanda bulunuyor ve de tüm yeni iPod modelleri ile yüzde 100 uyumlu. Yeni ICF-DS11iP iPod dock hoparlörü/saatli radyo ve ICF-C05iP iPod dock/saatli radyo modelleri Nisan 2010 itibariyle satışta.

ICF-DS11iP

ICF-C05iP

iPod/iPhone fonksiyonları

Dock/şarj; müzik/video playback; FFWD/REW; Ses

Dock/şarj; müzik

Saat fonksiyonları

Alarm (zil, radyo, iPod ya da iPhone); kısa uyku; tek/çift alarm; uyku zamanlayıcı

Alarm (zil, radyo, iPod ya da iPhone); kısa uyku; tek alarm; uyku zamanlayıcı

Radyo

Önceden belirlenmiş 20 FM / 10 AM kanalı ile dijital ayarlama

Önceden belirlenmiş 20 FM kanalı ile dijital ayarlama

Ekran

Alarm göstergeli LCD, tarih ekranı, arka aydınlatma ve parlaklık kontrolü

Alarm göstergeli ve parlaklık kontrollü

Ağırlık ve Boyutlar

2.0kg;

290.5 x 152 x 139.5 mm

0.41kg;

134 x 64 x 124.5 mm

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun