Donanım 15 ŞUBAT 2016 / 09:33

Sony 'evrensel kumanda' için sipariş almaya başladı

Sony, e-Ink teknolojisi ile geliştirdiği Huis uzaktan kumanda için sipariş dönemini başlattı.

Sony, First Flight adlı kitle fonlama platformunda geliştirilen e- Ink ekranlı yeni nesil evrensel uaktan kumanda Huis için sipariş almaya başladı. İlk etapta Japonya özelinde gerçekleşecek siparişlerin ilerleyen süreçte küresel boyuta taşınması bekleniyor.

The Verge'de yer alan habere göre Sony, e-Ink dokunmatik ekrana sahip Huis ile kullanıcılarına istedikleri tuş dizilimini oluşturmaları için olanak tanıyor. Arayüzünü tamamen kullanıcıların şekillendirebileceği Huis, kullanıcılarına evde yer alan televizyonları, multimedya oynatıcıları, klimaları ve ışık sistemlerini kontrol edebilmek imkanı sunuyor.
 
 
Kullanıcılar arayüz ve tuş dizilimi ayarlarını kumanda üzerinden değiştirebildikleri gibi, kumandanın sahip olduğu PC etkileşimi sayesinde çok daha rahat bir şekilde kumandalarını kişiselleştirebiliyorlar. E-Ink teknolojisine sahip olan kumanda bu özelliği sayesinde oldukça düşük bir güç tüketimi sunarken, sanal düğmeler kullanıcıların istedikleri değişimi yapabilmelerine imkan tanıyor.

Önümüzdeki dönemde Japonya'daki tüketiciler ile buluşacak cihazın, küresel çapta ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı.