Donanım 15 ŞUBAT 2016 / 09:33

Sony 'evrensel kumanda' için sipariş almaya başladı

Sony, e-Ink teknolojisi ile geliştirdiği Huis uzaktan kumanda için sipariş dönemini başlattı.

Sony, First Flight adlı kitle fonlama platformunda geliştirilen e- Ink ekranlı yeni nesil evrensel uaktan kumanda Huis için sipariş almaya başladı. İlk etapta Japonya özelinde gerçekleşecek siparişlerin ilerleyen süreçte küresel boyuta taşınması bekleniyor.

The Verge'de yer alan habere göre Sony, e-Ink dokunmatik ekrana sahip Huis ile kullanıcılarına istedikleri tuş dizilimini oluşturmaları için olanak tanıyor. Arayüzünü tamamen kullanıcıların şekillendirebileceği Huis, kullanıcılarına evde yer alan televizyonları, multimedya oynatıcıları, klimaları ve ışık sistemlerini kontrol edebilmek imkanı sunuyor.
 
 
Kullanıcılar arayüz ve tuş dizilimi ayarlarını kumanda üzerinden değiştirebildikleri gibi, kumandanın sahip olduğu PC etkileşimi sayesinde çok daha rahat bir şekilde kumandalarını kişiselleştirebiliyorlar. E-Ink teknolojisine sahip olan kumanda bu özelliği sayesinde oldukça düşük bir güç tüketimi sunarken, sanal düğmeler kullanıcıların istedikleri değişimi yapabilmelerine imkan tanıyor.

Önümüzdeki dönemde Japonya'daki tüketiciler ile buluşacak cihazın, küresel çapta ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun