Donanim 17 ARALIK 2009 / 12:02

Sony Ericsson'dan çevreci modeller

Doğayla dost telefonlar, Sony Ericsson'a göre çevreye zararlı maddeler içermiyor.

Doğayla dost telefonlar, Sony Ericsson'a göre çevreye zararlı maddeler içermiyor.


Çevreye duyarlı olduğunu göstermek isteyen Sony Ericsson, Hazel ve Elm adında iki yeni telefon modeli tanıttı. Geri dönüştürülmüş içecek şişeleri gibi malzemelerden üretildiği açıklanan modeller, firmanın iddiasına göre çevreye zararlı hiçbir madde içermiyor.

İnsan yüzü ile uyumlu kıvrımlı bir tasarım ve kullanıcıları araç kullanmak yerine yürümeye teşvik eden uygulamalar içeren modeller, ayrıca düşük enerji harcayan şarj aletlerine sahip. Her ikisinde de GPS, 5 megapiksel fotoğraf makinesi, aktif gürültü engelleme sistemi olan modeller ekran boyutları ve tuş takımları ile farklılık gösteriyor.

Hazel isimli model 2.6 inç ekrana ve kızaklı tuş takımına sahipken, Elm isimli model 2.2 inç ekrana ve klasik tuş takımına sahip. Micro SD hafıza kartı yuvası ile depolama alanı artırılabilen modeller, kendi başlarına bırakıldığında 280 MB'lık alan sunuyor. Modellerde siyah, gri, kırmızı ve pembe renk seçeneklerini tercih eden Ericsson, 2010'un ilk yarısında piyasaya çıkacak modellerin resmi satış fiyatlarını şimdilik açıklamadı.