Donanim 18 EKİM 2012 / 15:16

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'ne Türkiye'den de katılım gerçekleşecek

Dünya Fotoğraf Organizasyonu tarafından yaratılan "Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri", 2013 yılında ilk defa Türkiye'de de düzenlenecek. 

2007 yılından bu yana Sony sponsorluğunda sürdürülen küresel fotoğraf etkinliği Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'ne, Türkiye'den de katılım gerçekleşecek. Dünya çapındaki yarışmaya Açık Kategori’de Türkiye’den katılanlar,Türkiye’ye özel düzenlenecek yarışma kapsamında değerlendirilecek ve Türkiye Ulusal Özel Ödülü’nü kazanma şansı yakalayacak.

Yarışmanın ilk kez düzenlenecek Türkiye ayağı için özel bir jüri oluşturuldu. Jüride, uluslararası savaş fotoğrafçısı, gezgin, macera insanı, belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Dünya Fotoğraf Organizasyonu Yaratıcı Direktörü Astrid Merget, İFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, Cemil Ağacıkoğlu EFIAP ve Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson yer alıyor.Yarışmanın Türkiye birincisi, hem Londra’da gerçekleştirilecek 2013 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri ödül törenine katılma hakkı kazanacağı gibi Sony NEX-5R fotoğraf makinesinin sahibi olacak. Ayrıca kazananın fotoğrafı, Londra’daki Dünya Fotoğraf sergisinde sergilenecek.

Konuyla ilgili konuşan Dünya Fotoğraf Organizasyonu Direktörü Scott Gray, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nin, dünyanın dört bir yanından yetenekli fotoğrafçılar ile temasa geçilmesi ve bu fotoğrafçıların desteklenmesine adandığını ifade etti. Gray, bu doğrultuda harika işler çıkaran ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Türk fotoğrafçıları tespit ederek hem dünya çapındaki bilinirliklerini artırmak istediklerini belirtirken, diğer Türk fotoğrafçılara ilham kaynağı sunmak istediklerinin altını çizdi.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.worldphoto.org ya da tr.worldphoto.org adreslerini kullanabilirler. Başvuru süreci 4 Ocak 2013 tarihine kadar sürerken, kazanan fotoğrafçı 19 Mart tarihinde açıklanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun