Donanim 15 HAZİRAN 2009 / 10:47

Sony'den yeni ev sinema sistemi

Sony'nin yeni DAV-DZ280 Ev Sineması Sistemi; toplam 850W gücünde ses çıkışı sağlayan 5.1 kanal hoparlör sistemi, USB'den film oynatma ve HDMI 1080p görüntü yükseltme özellikleri ile geliyor.

Sony'nin yeni DAV-DZ280 Ev Sineması Sistemi; toplam 850W gücünde ses çıkışı sağlayan 5.1 kanal hoparlör sistemi, USB'den film oynatma ve HDMI 1080p görüntü yükseltme özellikleri ile geliyor.Yeni DAV-DZ280, 5.1 kanal hoparlör sisteminin yanı sıra DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) ile tek dokunuşta otomatik ses kurulumu sağlayan ultra kompakt subwoofer'ı ve HD görüntü yükselticisi ile görüntü kalitesini artırıyor.DAV-DZ280, toplam 850W gücünde ses çıkışı sağlıyor. Yeni model ayrıca USB'den film oynatma özelliğine ve DMPORT bağlantısına sahip.DAV-DZ280 Ev Sineması Sistemi, sahip olduğu BRAVIA Theatre Sync teknolojisi sayesinde yalnızca tek bir tuşa dokunarak tüm ev sinema sistemini yönetebilme keyfini yaşatıyor. Sony BRAVIA LCD TV'ler ve diğer cihazlar arasındaki HDMI bağlantısından geçen kontrol sinyallerini kullanarak çalışan BRAVIA Theatre Sync teknolojisi tüm Sony sisteminin sadece tek bir tuş ile kullanılmasına izin veriyor.


Yeni DAV-DZ280'de ses, fotoğraf ve video dosyalarını doğrudan oynatmayı ve bir CD'den doğrudan USB'ye kayıt yapılmasını sağlayan bir USB girişi bulunuyor. Sistemde ek olarak, taşınabilir cihazlardaki sıkıştırılmış sesi genişletmek için sofistike dijital sinyal işleme teknolojisi uygulayan bir Ses Geliştirici de (Portable Audio Enhancer) bulunuyor.