Donanim 23 KASIM 2009 / 16:07

Sony'den yeni bir video kamera

Sony, profesyonel bir AVCHD video kamera olan NXCAM'i sunuyor.

Sony, profesyonel bir AVCHD video kamera olan NXCAM'i sunuyor.


Sony bugün AVCHD basıncı kullanarak HD video yayını yapan profesyonel bir video kamera olan NXCAM'in bir örneğini sundu. NXCAM, videoyu Memory Stick PRO Duo hafıza kartlarına kayıt eden Sony'nin ilk AVCHD kaydı sunan ilk profesyonel video kamera serisi.

NXCAM, 20x optik zumuyla Sony'nin "G-objektif"ini kullanacak ve üç 1/3 inçlik CMOS sensörleri içerecek. Ayrıca NXCAM ile 24Mbps'de 11 saate kadar AVCHD kayıt yapabilen opsiyonlu 128 GB flaş hafıza ünitesi kullanılabiliyor.

Sony 2010'da NXCAM için dünya çapında bir sürüm planlıyor. Fiyat listesi henüz açıklanmış değil, ancak bu video kameranın Sony'nin HVR-Z5U modeliyle benzer bir fiyata sahip olacağı öngörülüyor. NXCAM ailesine ileride yapılacak eklemeler sorulduğunda, özellikle değiştirebilir mercekler sunan modeli sorulduğunda Sony Electronics'ten Başkan Yardımcısı Bob Ott, her şeyin mümkün olabileceğini dile getirdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun