Donanim 13 HAZİRAN 2012 / 10:20

Sony, Bravia serisinin yeni modellerini tanıttı

Sony Bravia serisinin yeni modellerini tanıttı

Sony, daha önce CES 2012'de tanıtımını yaptığı aralarında ödüllü model Sony HX850 BRAVIA TV’nin de bulunduğu yeni model Bravia'ları özel bir toplantıyla tanıttı. Tanıtılan 16 yeni ürünün yer aldığı ailenin en dikkat çeken ürünü, daha önce ödül de almış olan Sony HX850 BRAVIA TV. Özellikle düşük kaliteli sinyalleri iyileştirip bunları Full HD kalitesine yakın bir düzeye taşıyan X-Reality PRO teknolojisiyle dikkat çeken cihaz, diğer yandan da iki ve üç boyutlu görüntüleri daha da netleştirecek şekilde geliştirebiliyor. Dahili Wi-Fi özelliğine sahip olan cihaz, bu sayede kullanıcılarına daha hızlı internete girebilmesine, sosyal mecraları takip edebilmesine ve video sitelerindeki görüntüleri büyük ekrandan takip edebilme imkanını vadediyor.

Teknik özelliklerinin yanı sıra minimalist tasarımıyla dikkat çeken cihaz, oldukça ince ve hafif bir televizyon standına sahip. Entegre hoparlörler ve yardımcı alçak frekanslı hoparlörler sayesinde daha az kabloyla, daha kaliteli müzik kalitesini kullanıcılarına sunan televizyon, kullanıcılarına sunduğu titanyum çerçeveli 3D gözlükle seyir kalitesi vadediyor.

LCD TV pazarının durumuna değinen Sony Eurasia A.Ş. Ev İçi Eğlence Sistemleri Grup Ürün Müdürü Özgür Orçunus, 2010 - 2011 pazar büyüme oranının ciro bazında yüzde 52 seviyelerinde gerçekleştiğini ifade etti. Avrupa'nın pazarının küçülmesine rağmen, Türkiye'nin en hızlı yükselen ülkelerden biri olduğunu dikkat çeken Orçunus, 2012 yılında büyüme oranını yüzde 25 olarak öngördüklerini dile getirdi.

Pazarın büyümesindeki etkenlerin tüketici eğilimlerinin ve sektöre yön veren yeni teknolojilerin etkisinin öneminin göz ardı edilemeyeceğini söyleyen Orçunus, yabancı markaların tüm ekran boyutlarında CCFL’den LED’e dönüşümü tamamlayacağının altını çizdi. İnternet uygulamalarının önem kazanmasıyla birlikte, cihazların birbirleriyle olan etkileşimin arttığını ifade eden Orçunus, yapılan araştırmaların tüketicilerin yüzde 91’inin TV satın alma kriterlerinde görüntü kalitesini en ön planda tuttuğunu belirtti.

HX850, 4.200 liradan başlayan satış fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun