Donanim 12 MART 2010 / 12:27

Sony boyut değiştirmeye hazırlanıyor

Yeni Bravia serisini tanıtan Sony, birkaç ay içinde 3 boyutlu TV'lerin satışına başlayacağını duyurdu.

Yeni Bravia serisini tanıtan Sony, birkaç ay içinde 3 boyutlu TV'lerin satışına başlayacağını duyurdu.


Sony'nin yeni ev eğlence serisinin getirdiği yenilikçi kavramlar ve Bravia televizyon serisinin yeni modelleri, Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi ve Sony Eurasia Bravia TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu'nun katılımıyla düzenlenen "Geleceğe Hoşgeldiniz" temalı toplantıyla ortaya koydul. Son iki yıldır hem dünyayı hem de Türkiye'yi derinden etkileyen krize rağmen, özellikle Türkiye pazarında son derece başarılı bir dönem geçirdiklerini anlatan Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi, "Türkiye, Sony için büyüyen pazarlar arasında en önemlisi. Biz de bu değerin karşılığını vermek için çalışıyoruz. Yeni Bravia televizyon serisi, 2010'da tüketicilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz yeniliklerin sadece ilki" diye konuştu.

Sony Eurasia Bravia TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu da, yeni televizyon serisinin getirdiklerinden şu sözlerle bahsetti: "Yeni seriyle şimdiye kadar yarattığımız en ilginç ev eğlence deneyimini sunuyoruz. Full HD 3D gibi yeni teknolojileri, yenilikçi Monolithic Design konseptimizle çevrimiçi içerik dünyasına kolay erişimle birleştiriyoruz" dedi.

Yeni tasarım mekanla bütünleşiyor

Sony'nin yeni Bravia serisi, Monolithic Design adı verilen yeni bir tasarım anlayışına sahip. Oldukça minimalist olarak ortaya koyulan bu tasarım, televizyonu ister açık olsun ister kapalı mekanın uyumlu bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. Bu tasarım, aynı zamanda televizyonun 6 derecelik bir açıyla eğilmesine de olanak tanıyor. Böylece televizyon alçak bir sehpa üzerine yerleştirilse de, ideal bir izleme açısı sağlanıyor.

Monolithic Design kavramı, Sony tarafından 2010'da çıkarılan yeni Bravia TV'ler, Blu-ray disk oynatıcılar ve ev sineması sistemlerine kadar tüm ev eğlence ürünlerinin merkezinde yer alıyor.

Televizyonlar doğrudan internete bağlanacak

Sony'nin yeni serisi aynı zamanda kablosuz internete bağlanabilme özelliğine ve kendine özgü bir video gezinti arayüzüne sahip. Bu sayede televizyonunuzla doğrudan internete bağlanarak video kaynakları arasında gezinebiliyor ve dilediğiniz videoyu televizyon ekranından izleyebiliyorsunuz. Bu sayede Twitter, Flickr, Facebook ve diğer pek çok sevilen sosyal medya ağları üzerinde paylaşılan içerikler rahatlıkla takip edilebiliyor.

Evlerde 3. boyuta geçiş için sayılı günler kaldı

Yeni Bravia serisinin üst ucunda Full HD 3D'nin çıkışıyla birlikte üç boyutlu eğlence de yer alacak. Bu teknoloji sıralı çerçeve teknolojisini kullanıyor. Bu sistemde özel bir gözlükle, sağ ve sol göz saniyede 100'er kez sırayla açılıp kapanıyor.

İşin güzel tarafı, Sony yetkililerinin toplantıda verdiği bilgiye göre 3 boyut hissini yaşamak için mutlaka 3 boyutlu yayın kaynağına sahip olmak da gerekmeyecek. Önümüzdeki aylarda yapılacak bir güncellemeyle, her ne kadar doğal 3 boyutlu yayın kaynakları kadar başarılı olmasa da normal yayınların da 3 boyut hissiyle seyredilebileceği söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun