Donanim 11 KASIM 2010 / 16:17

Sony Alpha ailesine iki yeni üye katıldı

Alpha serisine eklenen α55 ve α33 modelleri yenilikçi bir optik sistemle geliyor.

Alpha serisine eklenen α55 ve α33 modelleri yenilikçi bir optik sistemle geliyor.


Sony, Alpha ailesini yeni bir teknolojiyle gelen α55 ve α33 modelleri ile genişletiyor. α55 ve α33 fotoğraf makineleri, Sony Cyber-shot ve Alpha Ürün Müdürü Murat Gebeceli’nin ev sahipliğinde Kanyon Mars Cinebonus Sinemaları’nda tanıtıldı.

Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ni kullanan dijital fotoğraf makineleri, yeni çekim olanakları sağlayan yenilikçi bir optik sistemle geliyor. Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’nde, Klasik DSLR fotoğraf makinelerinden farklı olarak ana görüntü sensörü ve otomatik odaklama sensörüne ışığı sürekli ileten tam geçirgen bir ayna kullanıyor.

Saniyede 10 kare çekim yapan modeller, yüksek çözünürlükte kayıt imkanı sunuyor. Her iki fotoğraf makinesinde büyük boyutlu Exmor APS HD CMOS sensörü kullanılıyor. Bu sensör özel bir dijital resim birleştirme ve işleme fonksiyonları yelpazesini destekliyor.

Her iki model de 3D Panoramik çekim yapabiliyor

Serinin bu iki yeni modelinde çekilen fotoğraf ve videolar hem yüksek çözünürlüklü açısı ayarlanabilen 3 inç’lik canlı ön izleme LCD ekranında hem de hassas Tru-Finder’da, elektronik vizörde görüntülenebiliyor.

α55 ve α33, anlık hareket ve ifadeleri yakalamasına olanak sağlayan 15 noktalı otomatik odaklama sensörü ve net fotoğraflar elde edilmesini sağlayan 1.15 milyon piksel çözünürlüklü hassas bir elektronik vizöre de sahip. Pozlandırma, alan derinliği ve renk için yapılan ayarlamalar, vizörden veya canlı ön izleme LCD ekranında anında görülebiliyor.

Her iki fotoğraf makinesi de 3D Panorama Çekimi özelliğine sahip. 3D panorama fotoğraflar herhangi bir uyumlu 3D HD televizyonda izlenebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun