Donanim 11 ARALIK 2012 / 16:45

Sony 84 inçlik 4K modelini görücüye çıkardı

Sony, 84 inç ekrana sahip 4K Ultra TV'si KD-84X9005 BRAVIA'yla birlikte televizyon deneyimine yeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor. İlk kez IFA Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2012'de görücüye çıkan televizyon, Sony’nin tescilli X-Reality PRO motor teknolojisine sahip. Bu sayede görüntüleri tam çözünürlüklü televizyonlara göre çok daha net ve canlı olarak gösterebilen televizyon, bunun yanı sıra sahip olduğu 10 hoparlörlü surround ses sistemi sayesinde de, kullanıcılara oldukça verimli bir ses kalitesi sunuyor.

Tam çözünürlük standardının dört katı çözünürlük

İçerdiği yaklaşık 8,29 milyon piksel ile tam çözünürlük standardının dört katı çözünürlüğe sahip olan yeni 4K Ultra HD TV, yüksek görüntü kalitesi işlemcisi 4K X-RealityPRO’yu da içinde barındırıyor. Bu sayede izleyiciler, piksellerden rahatsız olmuyor ve tam çözünürlüklü televizyonlar için ekran yüksekliğinin üç katı bir mesafede TV karşısına oturulması tavsiyesine kıyasla yarı mesafede oturduklarında bile 60 derecelik izleme açısı ile nefes kesici ölçüde gerçekçi ve muhteşem netliğe sahip görüntüleri fark edebiliyor.

Büyük boyutlu ekran için ayarlanılan edilen 50W gücündeki 10 hoparlörlü surround ses sistemi ile ses sinyal işleme teknolojisi, 84” 4K Ultra HD TV’de biraraya geliyor. Derin baslardan yüksek tiz notalara kadar ses kaynağının tonları ile izleyiciyi saran, güçlü üç boyutlu ses elde ediliyor.“Sadece TV izlemeyin, sahnenin içine çekilin”

Yeni 84” 4K Ultra HD TV modeli KD-84X9005 BRAVIA’nın tanıtımında yaptığı sunumda, Sony’nin dünya çapında ve Türkiye’de tüketicilere TV dünyasının geleceğini bugünden sunduğunu vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. Ev İçi Eğlence Sistemleri Grup Ürün Müdürü Özgür Orçunus sözlerine şöyle devam etti,
“Sony’nin tescilli X-Reality PRO teknolojisini kullanan 4K Ultra HD TV’miz ile tüketicilerimize, sadece televizyon izlemeyin, sahnenin içine çekilin, diye sesleniyoruz. Yeni KD-84X9005 BRAVIA TV’miz, 3840x2160 piksel çözünürlüğü ile dört Full HD TV’nin birleşimi çözünürlükte olduğundan, daha önce hiç görmediğiniz detayları gösteriyor. 4 kat daha doğal ve 4 kat daha zengin görüntüler ile 4 kat daha fazla kontrast oranı sunuyor. Ayrıca, 50W gücündeki 10 hoparlörlü surround ses sistemi ile oturma odalarını, izleyicinin ruhunu adeta saran son derece yüksek kaliteli ve güçlü seslerle dolduruyor”Büyük ekranda 3D görüntüler

84” 4K Ultra HD TV, ‘Blu-ray 3D’ tam çözünürlüklü 3D görüntüleri, 4K (3840 x 2160) görüntülere yükselterek bunları ekran üzerindeki polarizasyon tabakası üzerinde sol ve sağ için ayrı ayrı 3840 piksel x 1080 piksel halinde gösteriyor. Televizyon ile birlikte gelen, hafif ve rahat bir tasarım sunan pasif 3D gözlükler ise pil gerektirmiyor. İzleyiciler artık 3D görüntülerin tadını adeta bir sinema salonundaymış gibi etkileyici, büyük bir ekran üzerinde çıkartabiliyor.

Televizyonun en dikkat çekici yanlarından bir diğeri de, 2 kişi oyun oynarken ekranın ikiye bölünme sorununu çözmesi. SimulView adlı özellikte, 1 ve 2 olmak üzere iki farklı gözlük takan kullanıcılar, kendi karakterlerinin ya da araçlarının görüntüsünü görebilecekler. Bu sayede kullanıcılar ekran büyüklüğünden fedakarlık etmeden arkadaşlarıyla oyun oynayabilecekler.

SimulView özelliğinin kısa bir tanıtım videosu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oHQBAd-ZU_M[/youtube]


21 Aralık tarihinde piyasaya sürülecek televizyon, 80 bin lira fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun