Donanim 15 NİSAN 2010 / 15:28

Sony 3D TV'ler dünya kupasına yetişiyor

Sony, ilk Full HD 3D Sony BRAVIA H800 TV modelini Haziran'da piyasaya çıkarıyor.

Sony, ilk Full HD 3D Sony BRAVIA H800 TV modelini Haziran'da piyasaya çıkarıyor.


Sony 3D TV'ler ve Blu-ray oynatıcılar, FIFA Dünya Kupası 2010 heyecanının başlayacağı Haziran ayında mağazalarda olacak. Sony, Güney Afrika'da düzenlenecek 2010 FIFA Dünya Kupası'nın 3D filmini çekecek. Ayrıca şirket, tüketicilerin, 3 boyutlu televizyon deneyimini keyifle yaşamaları için yeni ürün serileri, hizmet ve ücretsiz içeriklerini de duyurdu.

Sony, 3D deneyimini evinde yaşayabilmeyi heyecanla bekleyen tüm tüketicileri için HX800 serisi 3D televizyonunu tanıttı. Sony'nin, izleyicilerin 3D deneyimini, Full HD 1080p çözünürlük kalitesinde yaşamalarına olanak tanıyan en son 200Hz Motionflow teknolojisine, 3'ü de Sony'ye ait olan ‘High Speed Precision', ‘LED Boost' ve ‘Simulated 3D' teknolojileri de dahil edilerek, 3D görüntü kalitesi daha da artırılıp, geliştirilmiş.

Sony ve FIFA'nın işbirliği ile kupa kapsamında, toplamda 25 maç 3D olarak çekilecek. Aynı zamanda, dünya genelinde kamuya açık belli alanlarda 3D canlı yayınlar yapılacak, her maç için özel 3D tanıtım filmleri hazırlanacak ve bu filmler, Avrupa genelinde yaklaşık 1.300 mağazada Sony 3D TV'lerde izlenebilecek. Ayrıca, Sony Pictures Home Entertainment da Sony tarafından çekilecek 2010 FIFA World Cup South Africa resmi 3D filmini, 2010 yılı içinde, Blu-ray Disc formatında dağıtma planları olduğunu açıkladı.

Sony 3D TV'lerin pazara sunulmasıyla birlikte, PlayStation 3 kullanıcıları için 3D stereoskopik oyunlar merak konusu oldu. HX800'ün tanıtılmasıyla eş zamanlı olarak, Sony Computer Entertainment Europe, PlayStation Ağı üzerinden kullanılabilecek olan 4 adet 3D stereoskopik PS3 oyunu yayınlayacak ve bu oyun koleksiyonu BRAVIA 3D TV satın alanlara hediye olarak verilecek.

Heyecan dolu Wipeout HD ve Motorstorm Pacific Rift oyunları ile PAIN ve Super Stardust HD eğlence oyunları Türkiye'de PlayStation Network Store açıldıktan sonra indirilebilir duruma gelecek.

Ayrıca Sony, gişe rekortmeni Cloudy with a Chance of Meatballs (Köfte Yağmuru) ve Deep Sea (Derin Deniz) filmlerini, belirli 3D ürünleri ile birlikte paketlenmiş olarak, 3D Blu-ray diskte sunacak.

Sony'nin Full HD 3D görüntüsü için active shutter teknolojisini kullanan, esnek ve ayarlanabilir yan sapları ve her yüze uyum sağlayabilecek burun koruyuculara sahip 3D gözlükler, 100 saate kadar pil ömrüne sahip.

S470 "3D ready" Blu-ray oynatıcılar da bu ay itibariyle satışa sunulacak. Haziran ayının başında satışa çıkacak yeni Sony 3D TV'ler ile birlikte, bir 3D bellenim güncellemesi de çıkarılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun