Donanim 15 EKİM 2009 / 11:18

Sonos "hepsi bir arada" kablosuz müzik sistemi sunuyor

Yurt dışında 399 dolara sahip olabileceğiniz Sonos ZonePlayer S5; tek bir ünitede hoparlör, kablosuz ağ ve amplifikatör içeren ilk Sonos sistemi olarak nitelendiriliyor.

Yurt dışında 399 dolara sahip olabileceğiniz Sonos ZonePlayer S5; tek bir ünitede hoparlör, kablosuz ağ ve amplifikatör içeren ilk Sonos sistemi olarak nitelendiriliyor.


27 Ekim'de piyasaya sunulacak S5, dokunmatik iPhone ve iPhod kullanıcıları kadar var olan sisteme diğer birimleri eklemek isteyen son Sonos kullanıcılarına da hitap ediyor. Cihazın avantajı ise ücretsiz Sonos Controller uygulamasına sahip olması. Bu uygulama, Sonos'un 349 dolarlık Controller 200 donanım denetleyicisine büyük ölçüde işlevlik kazandırıyor.

S5; beş hoparlör, iki tiz sesler için küçük hoparlör, iki 10 cm'lik alçak titreşimli hoparlör ve dijital amplifikatör içeriyor. Ünitenin arkasında iki Ethernet portu ve 3.5 mm stereo giriş portu ve 3.5 mm telefon kulaklık girişi bulunuyor. Sonos'un diğer ZonePlayer'ları gibi, S5'in diğer bir Sonos birime bağlanması için kablosuz bağlantı gerekiyor.

S5'e iTunes kütüphanesinden, bilgisayardaki dosyadan müzik aktarılabiliyor ve cihaz Mp3 ile de uyumlu. S5 aynı zamanda Last.Fm, Napster, Pandora, Rhapsody gibi müzik servislerini ve 25 bin internet radyosunu destekliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun