Donanim 24 EYLÜL 2010 / 06:00

Solan yapraklar bilete dönüşüyor

Filmekimi, bu yıl 8-14 Ekim tarihlerinde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Filmekimi, bu yıl 8-14 Ekim tarihlerinde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından LG sponsorluğunda düzenlenen Filmekimi, dokuzuncu yılında yine dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilen ve çok ses getiren ödüllü yapıtlarla usta yönetmenlerin son filmlerini izleyicilerle buluşturacak.

Önceki yıllarda her zaman Beyoğlu Emek Sineması'nın kullanıldığı Filmekimi, bu yıl Atlas ve Beyoğlu sinemalarının yanı sıra, Cinebonus Maçka G-mall Sineması'nın iki ayrı salonuyla birlikte 4 ayrı salonda izleyici ile buluşacak. 31 filmden oluşan program yedi gün boyunca sinemaseverleri sinemaya doyurmayı hedefliyor.

Hafta içi gündüz seansları sadece 4 Lira

Biletler 2 Ekim'den itibaren Biletix'te satışa sunuluyor. Ayrıca Atlas Sineması gişesinden de Filmekimi biletleri temin edilebilecek.

Filmekimi'nin ritüellerinden biri haline gelen hafta içi gündüz seanslarındaki indirimli fiyat uygulaması bu yıl da devam ediyor. Filmekimi'ne hafta içi 11.00, 13.00, 16.00 saatlerinde katılacak sinemaseverler sadece 4 Lira ödeyecek.

Haftaiçi 19.00 ve hafta sonu seansları ise tam 12 Lira, indirimli 8 Lira olacak. 21.30 seanslarında yapılacak Galalar için 15 Lirayı gözden çıkarmak gerekecek.

Bu yılki filmlerle hazırlanan tanıtım videosu ise The White Stripes grubunun ‘Seven Nation Army' şarkısıyla bütünleştirilmiş.

Filmlerin yönetmenleri, konular ve görselleri için http://galeri.btnet.com.tr/filmekimi-2010%E2%80%99daki-tum-filmlerle-ilgili-goruntu-ve-bilgiler-foto-galerimizde%E2%80%A6 adresini, program ve detaylar için http://www.iksv.org/filmekimi_2010/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun