Donanim 02 OCAK 2009 / 11:11

ŞOK: Facebook ücretli mi oluyor?

İsviçre'de bir haber portalı, Facebook'ta para musluklarının kuruduğunu, şirketin önümüzdeki dönemde ücretli üyelik sistemine geçmeyi planladığını iddia etti.

İsviçre'de bir haber portalı, Facebook'ta para musluklarının kuruduğunu, şirketin önümüzdeki dönemde ücretli üyelik sistemine geçmeyi planladığını iddia etti.
İsviçre'de faaliyet gösteren haber portalı 20minuten, Facebook'ta maddi açıdan işlerin pek iyi olmadığını, şirketin ücretli kullanıcı hesaplarıyla gelir elde etmeyi planladığını iddia etti. Habere göre, Facebook'un hisse satışıyla elde ettiği 500 milyon dolarlık sermayenin büyük bir kısmı harcanmış durumda. Eğer büyüme oranları durursa peşin para stokları 2009'daki piyasa durgunluğunda tamamen eriyebilir. İsviçre haber portalı 20Minuten'in sektörle ilgili araştırması üzerine edindiği bilgiye dayanarak yazdığı haberde, Facebook'un şimdiki ücretsiz üyeliğin yanı sıra ücretli üyelik sistemine geçebileceği ve bu yolla gelir elde etmeyi planladığı söyleniyor. Bu platformun altyapı maliyetleri gittikçe artıyor, fakat gelirler de aynı düzeyde artmayınca işler de doğal olarak kötüye gidiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun