Donanım 15 OCAK 2016 / 16:33

Skype Translator tüm Windows kullanıcılarına açıldı

Skype’ın resmi bloğunda yaptığı açıklamaya göre, yaklaşık bir sene önce tanıtılan gerçek zamanlı tercüme aracı Skype Translator tüm Windows kullanıcılarına açıldı.

Ücretsiz görüşme ve mesajlaşma servisi Skype, tüm dünyada popüler bir servis. Skype’ın yaklaşık bir yıl önce tanıttığı ve sınırlı alanlarda kullanıma açtığı gerçek zamanlı tercüme aracı Skype Translator tüm Windows kullanıcıları için kullanılabilir hale geldi. Bu yeni hizmet normal bir şekilde görüntülü görüşme yapmanıza imkân tanıyarak; konuşmaları canlı olarak tercüme edip, ses ve alt yazılarla size ulaştırıyor.

İlk etapta ayrı bir uygulama olarak kullanılan Translator artık Skype’ın Windows uygulamasının bir parçası olarak kullanılabiliyor. Sesli aramalarda İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Fransızca, Mandarin olmak üzere 7 farklı dilde çeviri yapılabiliyor. Servis üzerinden gerçekleşen yazılı konuşmalarda ise 50 farklı dil seçeneği bulunuyor. Türkçe çeviri özelliği bulunmayan Skype Translator kullanıcılarının Türkçe çeviri için bir süre daha beklemesi gerekiyor.