Donanim 24 ARALIK 2010 / 13:43

Skype CEO'su yaşanan karışıklıktan dolayı özür diledi

Milyonlarca Skype kullanıcısının hesabına giremediği günler için açıklama yapıldı.

Milyonlarca Skype kullanıcısının hesabına giremediği günler için açıklama yapıldı.


İnternet arama ve mesajlaşma servisi Skype, birkaç gündür 124 milyon kullanıcısına hizmet vermekte zorlanıyordu. Skype CEO'su Tony Bates şu anda yüzde 80 (Blog'ta yüzde 90 yazarken videoda Tony Bates yüzde 80 diyor) oranında kullanımın sorunsuz şekilde gerçekleştiğini belirtti. Bazı kullanıcılarınsa problemi hala devam ediyor.

Sesli arama, görüntülü konuşma ve anında mesajlaşma servislerinin çoğu kullanıcı için kullanılabilir olduğunu belirten Bates, çevrimdışı anında mesajlaşma ve toplu video görüşmelerinin hala yapılamadığını belirtti.

Tony Bates, sorunun neden kaynaklandığını yine belirtmezken, ayrıca herhangi bir malicious saldırıyla karşılaştıklarına da inanmıyor. Ayrıca yapılan açıklamada ön ödemeli servis ya da konuşurken ödeme yapacak kullanıcılar için dünyanın herhangi bir yerine 30 dakika bedava konuşma paketi sunacaklarını belirtti. Üyelere bir hafta içinde ekstra dakikalarının verileceği belirtildi.

Açıklamanın tamamını videoda ya da resmi blog blogs.skype.com adresinde bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun