Donanim 10 AĞUSTOS 2010 / 06:51

Siz sorun, videolar anlatsın

Animated Explanations merak ettiğiniz bilgileri videolar yardımıyla açıklayarak anlatıyor.

Animated Explanations merak ettiğiniz bilgileri videolar yardımıyla açıklayarak anlatıyor.


Geçtiğimiz günlerde gözümüze takılan 'ask.com' soru bazlı arama motorundan söz etmiştik. Bu sefer yine bilgi ihtiyacını gidermeye yönelik Animated Explanations sitesinden bahsedelim.

Animated Explanations aradınız soruları oluşturulan animasyon videolarla cevaplamaya çalışıyor. Bu konuda bir hayli başarılı görünen site, şu anda sağlık, teknoloji ve iş ana başlıkları altında hizmet veriyor.

Akla takılan soruların animasyonlarla anlatılması kullanıcıları oldukça rahatlatıyor. Windows 7'deki yenilikleri merak ettiğinizde, size doğrudan anlatılması bir şey ifade etmeyebilir. Bu sorunu kısa animasyon videolarla çözen site, bilgi edinmeyi bir hayli kolaylaştırıyor.

Tamamen ücretsiz ve paylaşılabilir animasyonlara sahip olan sitede video izlemek için de yüksek hızda bir internet bağlantısına gerek yok. Animasyonlar belli ki internet hızı düşük olsa da çabucak açılması için tasarlanmış.

Şu an için çok da geniş bir altyapıları olduğunu söylemek zor. Ancak site hızla gelişiyor ve animasyonla istediğimiz sorunun cevabını alabildiğimiz bir sitenin sadece fikri bile heyecan veriyor.

Siteye http://www.animatedexplanations.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun