Donanim 10 AĞUSTOS 2010 / 06:51

Siz sorun, videolar anlatsın

Animated Explanations merak ettiğiniz bilgileri videolar yardımıyla açıklayarak anlatıyor.

Animated Explanations merak ettiğiniz bilgileri videolar yardımıyla açıklayarak anlatıyor.


Geçtiğimiz günlerde gözümüze takılan 'ask.com' soru bazlı arama motorundan söz etmiştik. Bu sefer yine bilgi ihtiyacını gidermeye yönelik Animated Explanations sitesinden bahsedelim.

Animated Explanations aradınız soruları oluşturulan animasyon videolarla cevaplamaya çalışıyor. Bu konuda bir hayli başarılı görünen site, şu anda sağlık, teknoloji ve iş ana başlıkları altında hizmet veriyor.

Akla takılan soruların animasyonlarla anlatılması kullanıcıları oldukça rahatlatıyor. Windows 7'deki yenilikleri merak ettiğinizde, size doğrudan anlatılması bir şey ifade etmeyebilir. Bu sorunu kısa animasyon videolarla çözen site, bilgi edinmeyi bir hayli kolaylaştırıyor.

Tamamen ücretsiz ve paylaşılabilir animasyonlara sahip olan sitede video izlemek için de yüksek hızda bir internet bağlantısına gerek yok. Animasyonlar belli ki internet hızı düşük olsa da çabucak açılması için tasarlanmış.

Şu an için çok da geniş bir altyapıları olduğunu söylemek zor. Ancak site hızla gelişiyor ve animasyonla istediğimiz sorunun cevabını alabildiğimiz bir sitenin sadece fikri bile heyecan veriyor.

Siteye http://www.animatedexplanations.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.