Donanim 06 KASIM 2008 / 13:45

Siyahın gücüyle yeni seri piyasada

Pioneer'ın 9. jenerasyon KURO plazma televizyonları Türk tüketicisiyle buluştu.

Pioneer'ın 9. jenerasyon KURO plazma televizyonları Türk tüketicisiyle buluştu.


Digicom, Pioneer’ın 9. jenerasyon KURO plazma televizyonlarını piyasaya sundu. Yeni nesil KURO plazma televizyonlar 50 inç (127 cm) PDP-LX5090 ve 60 inç (152 cm) PDP-LX6090 gerçekleştirilen basın sohbet toplantısıyla tanıtıldı.


Japonca’da siyah anlamına gelen Kuro kelimesinden adını alan plazma televizyonlar yeni neslinde de kontrast oranını yükselten yoğun siyah seviyesini sunuyor. Pioneer, yeni Tam HD KURO plazma televizyon serisinde önceki KURO serisi plazmaların siyah seviyelerini beş kat daha derinleştirdi.


Pioneer’ın 9. jenerasyon KURO Plazma modellerinden EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) ödüllü PDP-LX6090, gelişmiş teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Ürün, yüksek kontrast oranında Blu-ray, DVD ve standart TV sinyallerinde en iyi sonucu veriyor. Pioneer; Dynamic, Standard, Movie, Sports ve Game olmak üzere ses ayarlarını her bir KURO video ayarıyla bütünleştirmiş durumda. Yeni KURO Serisi plazma televizyonlar farklı program tipleri arasında seçim yaparken ses seviyesini kontrol altında tutan otomatik bir ses sabitleme fonksiyonuna sahip. KURO modelleri SRS WOW HD teknolojisiyle düşük, orta ve yüksek ses frekanslarının daha fazla kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Seri, ‘Optimum Mode’ özelliğiyle hem görüntüyü hem de sesi senkronize edebiliyor.


Televizyonlar, 1080p/24 sinyalleri işleme yetenekleriyle HD teknolojisine ulaştırıyor. Diğer yandan tüm KURO televizyonlar analog alıcıların yanı sıra sayısal yayınları da almak için sayısal alıcı ile donatılmış durumda. 3 HDMI girişine sahip televizyonlar, Blu-ray oynatıcıya, ev sinema sistemine ve AV alıcıya tek kablo ile bağlanabiliyor. HDMI bağlantısı ise tüm sıkıştırılmamış ses ve video sinyallerini sayısal olarak iletmenizi sağlıyor. KURO Link özelliği, televizyonun orijinal kumandası ile uyumlu Pioneer cihazlarının kontrol edilerek kolay kullanımı garanti ediyor.


PDP -LX5090 5.999 YTL ve PDP -LX6090 12.999 YTL satış fiyatıyla piyasaya sunuluyor.


www.digicom.com.tr 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun