Donanim 29 KASIM 2012 / 12:22

Siri Chevrolet sürücülerine asistanlık yapacak

Siri Chevrolet sürücülerine asistanlık yapacak

General Motors, Apple’ın kişisel asistanı Siri’yi Chevrolet Spark ve Sonic'in yeni modelleri üzerinde kullanarak otomobil sektöründe yeni bir boyut yaratmayı amaçlıyor. General Motors'un araçlarında kullandığı Chevrolet MyLink teknolojisine eklenecek Siri, iPhone 4 ve iPhone 5 kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Sürücüler Siri'yi Home tuşuna uzunca basmaya gerek duymadan sadece direksiyon üzerine yerleştirilmiş tuşu kullanabicekler.

Bluetooth üzerinden araçla bağlantı kuran Siri, kullanıcıların iPhone’larını araçlarla eşleştirdikten sonra direksiyonda bulunan Eyes Free düğmesine basmasıyla aktif hale geliyor. Bu sayede sürücüler ellerini kullanmadan telefon görüşmeleri yapabilecekleri gibi iTunes üzerinden müzik dinleyebilecekler. Chevrolet, uygulamaya lük araçlarından önce Spark ve Sonic modellerinde yer verecek.

Yakın gelecekte içerisinde BMW, Mercedes-Benz, Honda ve Audi gibi otomobil şirketlerinin de Siri asistanına araçlarında yer vermesi bekleniyor.

Araç içi Siri'yle ilgili kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YQxzYq6AeZw[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun